Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 11.10.2018

Tuż przed końcem tygodnia gracze w Europie zaserwowali kolejny mocny dzień spadkowy, index DAX stracił 1,48% co było także spowodowane wysoką bazą. Tracił również SP500, dla niego była to siódma z rzędu sesja pod kreską, doszło tu do przebicia 200-sesyjnej średniej, to pierwsza taka sytuacja od kwietnia br. Wracając do Europy, wolumen na poziomie ponad 200k kontraktów jest tu ewenementem, dodano również ok 12k nowych pozycji.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka BAYER, która zyskała 3,08% a tymczasem spółka Wirecard wzrosła o 2,11%. Najsłabiej wypadł Merck tracąc 3,99% a Allianz stracił 3,38%. DAX Volatility, który mierzy zmienność implikowaną opcji osiągnął nowe 1-miesięczne maksimum. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących wynikiem 610 do 127.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Przez całą sesję poziom z otwarcia stanowił ważną podpórkę dla kursu DAXa, ostatecznie poza godzinami regularnej sesji europejskiej został pokonany. Dziś jednak cena powraca wyraźnie ponad 11 500 i stawia to pod znakiem zapytania całe to zejście w dół. Niemniej jednak dziś kurs łapie oddech i już o poranku melduje się przy lokalnym oporze R1 – 11 660, co rodzi okazje do sprzedaży rynku.

dax M15

Wielkość luki jak i ostatnia zmienność również jest nie bez znaczenia. Punkt kierunkowy na dziś właśnie na poziomie luki, daje to ok 100 punktowy potencjał. Wysokie otwarcie w trendzie spadkowym może okazać się pułapką na niczego nieświadome byki. Tym bardziej że o poranku doszło do realizacji ostatniego zasięgu wynikającego z formacji harmonicznej “butterfly”. Ważna w kontekście końcówki tygodnia jest strefa 11650-11580, jej utrzymanie byłoby pozytywnym elementem na następne sesje. Kolejny opór to dopiero 11 820 punktów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSkradziono konta facebookowe o wartości 600 mln USD
Następny artykułChińscy biznesmeni bogacą się na spadkach kryptowalut
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here