Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 11.09.2018

Na wtorkowej sesji rynek spadł o 0,13%; wynik ten nie oddaje jednak w całości tego co wydarzyło się podczas sesji. Na początku mieliśmy lawinowy spadek przez dziewięć 15-minutowych świec aby około południa zacząć systematyczne odrabianie strat. Proces ten szedł tak sprawnie, że kupujący zasłonili niemal całą negatywną wymowę tej świecy. Indeks sentymentu ZEW był pod kreską, jednak nie tak nisko jak tego oczekiwali analitycy (10,7 wobec -13,5).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Boerse, która zyskała 1,50% natomiast spółka E.ON zamknęła się nad kreską 1,23%. Najsłabiej wypadł BAYER spadając 2,90% a Infineon Technologies był pod kreską 1,88%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 439 do 267.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Ruch do góry jest dziś kontynuowany o poranku, jednak dynamika znacznie się zmniejszyła. DAX osiągnął z powrotem poziomy nieco powyżej 12 tysięcy punktów, dlatego to wysokie wczorajsze zamknięcie stawia byki na nieco lepszej pozycji. Od góry po raz kolejny jawi się jako silny opór miesięczny S1 czyli 12 020 pkt, jego sforsowanie mogłoby na dłuższy czas zmienić tutaj układ sił. Silnym bastionem kupujących powinien być punkt kierunkowy piwot zlokalizowany przy linii trendu wznoszącego oraz korekcie overbalance ~ 12 960 punktów. Kolejne wsparcie dopiero przy S1 czyli 11 890 punktów, natomiast dzienny opór przy 12 050 pkt (R1).

Na uwagę zasługuje także sytuacja na niemieckiej spółce BAYER, drugi największy komponent w DAX, który za sprawą wczorajszego spadku zalicza 5-letnie minima. Do dołka z 2011 roku brakuje jeszcze naprawdę sporo, ale widać, wyraźnie że poziom 80 euro za papier został utracony. W maju chemiczny konglomerat wypłacił dywidendę w wysokości 2,73% lecz wówczas za jedną akcję trzeba było zapłacić niemal 100 euro, dziś jest to o 30% mniej.

O godzinie 11:00 poznamy dziś jeszcze odczyt produkcji przemysłowej w Europie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here