Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 09.09.2016

Jeżeli mielibyśmy podsumować piątkową sesje na indeksie DAX 30 to brzmiałaby tak: ale urwał! Ostatnia sesja poprzedniego tygodnia minęła pod dyktando sprzedających.

DAX30AMbanner

Kapitalizacja niemieckiego indeksu DAX 30 w piątek spadła o 0.95 procenta. Tak mocna świeczka spadkowa na interwale dziennym sugeruje kontynuację ruchu spadkowego.

dax30-d1-admiral-markets-as

DAX Intraday

Spójrzmy jak sytuacja wygląda intraday na wykresie M15. Notowania indeksu otworzyły się poniżej poziomu S1. Na pierwszy rzut oka należy spodziewać się kontynuacji spadków, jednakże zamknięcie się świeczki M15 powyżej poziomu S1 będzie generowało byczy sygnał. Bazowym scenariuszem pozostanie domknięcie luki spadkowej.

dax30-m15-admiral-markets-as

DAX – Long Term

dax30-w1-admiral-markets-as

Podczas gdy analiza techniczna na indeksie Dax 30 wskazuje dalsze wzrosty, to obecna analiza fundamentalna temu przeczy. Przykładem tego może być spadające zyski spółek, bardzo drogie wyceny, bańki spekulacyjne na rynku nieruchomości, obligacja, a także spadające oddziaływanie banków centralnych na rynek akcji. Jeżeli natomiast spojrzymy na wykres wskaźnika P/E podzielone przez VIX, to dowiemy się, że obecna wycena akcji amerykańskich jest w okolicach manii.

Jeżeli spadki zawitałyby na giełdę amerykańską, to negatywny sentyment udzieli się niemieckiemu indeksowi. Przy tak skrajnych wycenach spółek należałoby się wstrzymać z długoterminową analizą techniczną i przeczekać burzliwe czasy.

Najważniejsze dane dla DAX

  • USA – wypowiedzi członków FOMC:
    • 14:05 Lockhart
    • 19:00 Brainard
    • 19:00 Kashkari

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here