Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 11.07.2019

Giełdowy parkiet we Frankfurcie znów traci, wczoraj spadek sięgnął 0,33% to piąta sesja z rzędu na czerwono. Wczoraj poznaliśmy dane CPI m/m które były zgodne z oczekiwaniami i wyniosły 0,3%. Tymczasem prezes FED pomaga WallStreet, SP500 przebija barierę 3 tyś punktów a DowJones 27 tyś pkt po raz pierwszy w historii. W przyszłym tygodniu ma natomiast rozpocząć się sezon publikacji wyników przedsiębiorstw w drugim kwartale w USA. DAX pozostaje nieco w tyle i w ciągu 5 dni traci już ponad 2 procent.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius Medical Care, która zyskała 4,28% a tymczasem spółka Deutsche Bank zamknęła się nad kreską 0,93%. Najsłabiej wypadł Continental spadając 2,54% natomiast Wirecard straciła 2,14%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 396 do 285, a 82 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Rynek pogłębia swoje dzienne minima na wykresie m30 po czym pojawia się reakcja popytu, niedźwiedzie po raz kolejny łapane są w pułapkę. W grze jako wsparcie nadal dobrze sprawdza się poziom S1. Dziś sytuacja się powtarza… najpierw krótkotrwałe wyjście nad dzienny piwot po czym spadek w kierunku najbliższego wsparcia S1 które dziś znajduje się przy 12 290 pkt.

dax m30

W piątek po godzinie 9:00 DAX szybko schodzi w okolicę wczorajszego dołka, trudno jednak łapać spadające noże, nawet w obliczu możliwego potrójnego dna intraday. W szerszej perspektywie DAX wybija dołem z klina i ciągle znajduje się poniżej swojej średniej 200-godzinowej. Warto także zauważyć iż korekty wzrostowe nadal nie przekraczają 70-80 punktów i dopiero wyłamanie tej granicy będzie stanowić możliwość zmiany układu sił. W praktyce wyjście nad punkt kierunkowy 12 365 pkt lub na dobowe maksima spowoduje zmianę scenariusza na wzrostowy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here