Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 11.07.2017

Inwestorzy na rynkach akcji w USA, ale również w Europie wyczekują dzisiejszego wystąpienia Janet Yellen, która w środę i czwartek zaprezentuje półroczny raport nt. polityki pieniężnej sporządzany na potrzeby obu izb amerykańskiego Kongresu. Jednak nie ma co się spodziewać przełomu w retoryce FOMC. Rezerwa Federalna nadal będzie utrzymywać konieczność podnoszenia stóp procentowych oraz redukcji sumy bilansowej, ale wszystko będzie zależeć od sytuacji gospodarczej w USA.

Na rynek coraz śmielej docierają głosy o możliwym zacieśnianiu polityki pieniężnej przez EBC. W ostatni weekend kilku przedstawicieli wypowiadało się w tym temacie, choć trzeba przyznać, że zdania były odmienne, o czym pisaliśmy wczoraj. Trzeba jednak zadać pytanie, czy ten dwugłos to nie przemyślana strategia, żeby nie wystraszyć rynków.

Zarezerwuj KsiążkęDzisiaj rano indeks Nikkei zakończył dzień z wynikiem -0,48%. Wczoraj S&P 500 zamknął sesje na niewielkim minusie wynoszącym -0,08%. Także DAX zakończył dzień pod kreską, która wyniosła -0,07%. Niemiecki indeks ustanowił nowy rekord w okolicach 12951 pkt. Jednak nie zdołał utrzymać się na tym poziomie zbyt długo. Indeks jednak utrzymuje się nad poziomem 12400 pkt., ale wciąż jest to tylko korekta wzrostowa ostatnich mocnych spadków. Zejście poniżej 12400 pkt. otworzy drogę do 12200 pkt. Z kolei najbliższy poziom oporu znajduje się w okolicach 12600 pkt.

DAX Intraday

Indeks DAX po otwarciu rynku kasowego indeks ruszył w stronę poziomu pivot point w okolicach 12480 pkt. Przełamanie tego obszaru pozwoli ruszyć w stronę R1 w pobliżu 12550 pkt. Z kolei zejście poniżej dzisiejsze minima w okolicach 12450 pkt. otworzy drogę do S1 w pobliżu 12425 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

11:00 – Produkcja przemysłowa w strefie euro
16:00 – Prezes Fed przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here