Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 11.04.2019

Byki na niemieckim parkiecie ponownie nie dają za wygraną, w czwartek DAX urósł 0,25% pomimo spadku w pierwszej części sesji, więcej zyskał CAC40 – 0,87% natomiast najmniej FTSE tylko 0,02%. Opublikowane dane CPI m/m z Niemiec były zgodne z oczekiwaniami analityków 0,4%, natomiast wyraźnie zaskoczy odczyt cen produkcji w USA +0,6% wobec 0,3%; spada także liczba osób ubiegających się o zasiłek do najniższego poziomu od 1969 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa, która zyskała 3,11% a tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 2,90%. Najsłabiej wypadł RWE spadając 1,62% a Linde stracił 1,38%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 405 do 283.

DAX Intraday

Rynek obronił wczoraj po raz drugi poziom tygodniowego piwota i dynamicznie odbił, wspominałem wczoraj, że obrona dołka przy 11 870 pkt może doprowadzić do podwójnego dna na wykresie. Ruch rynkowy doprowadził w ciągu kilkudziesięciu minut od S1 do R1, widać, zatem kto przejął kontrolę w końcówce tygodnia. DAX pozostaje relatywnie mocniejszy nis Sp500, gdzie doszło wczoraj do przeceny, natomiast DAX wieczorem opierał się spadkom.

dax m30

DAX korygował nieco te dynamiczne wzrosty, najpierw do połowy jej długości a dziś w sesji overnight do zniesienia 61,8%. Aktualnie wychodzi powyżej punktu kierunkowego 11 940 pkt, byki zdobywają coraz więcej przestrzeni. Na celowniku może być już lokalny opór R1 w rejonie 12 tyś punktów, co przy sprzyjającym otoczeniu jest bardzo prawdopodobne, wyżej już tylko ostatnie maksimum przy 12 050 pkt. Mocnym punktem podparcia nadal pozostaje WP czyli 11 890 oraz średnia 200-godzinowa która przebiega teraz wokół 11 870 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGołębie wzmianki z Fed pomagają w cofnięciu dolara (USD)
Następny artykułDynamiczny spadek cen złota, cena srebra poniżej 15 USD za uncję
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here