Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 11.03.2019

Byki na DAX przebudziły się pod 3 dniowym śnie i indeks rośnie 0,75%, ponownie wychodzi powyżej 11 600 pkt. Z uwagi na ostatni tydzień przed wygasaniem pochodnych mogą mieć miejsce ponadprzeciętne ruchy. Opublikowane dane o produkcji przemysłowej w Niemczech były słabe, kolejny miesiąc pod kreską -0,8% podczas gdy analitycy oczekiwali wzrostu o 0,5%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 6,19% a tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 4,96% po doniesieniach o mozliwej fuzji z Commerzbankiem. Najsłabiej wypadł BAYER spadając 1,57% natomiast Beiersdorf stracił 1,30%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 502 do 206.

DAX Intraday

Na indeksach zarówno w USA jak i we Frankfurcie za nami bardzo ważna sesja wzmocnienia nastrojów, kurs w obu przypadkach dynamicznym ruchem powraca powyżej średniej 200-godzinowej oraz ponad piwot tygodniowy. Dziś po otwarciu rynku kasowego inwestorzy mogą zareagować na wzrost overnight. Obecnie DAX koryguje w stronę punktu kierunkowego (11 550), przy pozytywnej strukturze piwotowej istnieje spora szansa na odbicie podobnie jak wczoraj.

dax m30

Wcześniej cena może zareagować na poziom wczorajszej największej korekty czyli okolicę 11 580 pkt, alternatywnie niżej piwot tygodniowy oraz średnia 200 godzinowa wokół 11 520 pkt. Dla byków pierwszy poziom docelowy to lokalny opór R1 połączony dziś z poziomem tygodniowym przy 11 640 pkt.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – kurs dolara, euro, DAX i złoto podczas wtorkowej sesji [WIDEO]
Następny artykułNotowania ropy naftowej i cena cukru w trakcie wtorkowej sesji
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here