Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 09.03.2018

Ostatnia sesja tygodnia zakończyła się niewielkim spadkiem o 0,07% natomiast cały tydzień indeks DAX zakończył solidnym wzrostem o 3,6% i większość wyprzedaży na przełomie lutego i marca została przykryta. Piątkowe dane o produkcji przemysłowej w Niemczech były słabe (-0,1% vs 0,6% prognoza) natomiast mocne dane z amerykańskiego rynku pracy dały paliwo do wzrostu SP500 do 2800 punktów (brakuje 80 pkt do ATH).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Henkel, która zyskała 1,26% oraz spółka Merck wzrost o 1,06%. Najsłabiej wypadła spółka Deutsche Lufthansa która spadła aż 5,75 a Continental była pod kreską 1,34%.

Naga Markets to licencjonowana przez CySEC firma inwestycyjna, oferująca dostęp do SwipeStox, aplikacji społecznościowej dla traderów, gdzie mogą wymieniać się swoimi pomysłami tradingowymi w zakresie walut, indeksów giełdowych i kontraktów CFD poprzez proste kopiowanie transakcji profesjonalnych inwestorów.

Już teraz zapoznaj się z ofertą SwipeStox

DAX Intraday

Piątkowy trójkąt przerodził się we flagę, lecz punkt kierunkowy zdołał się utrzymać i zobaczyliśmy wybicie w górę na danych o 14.30 do 12 400. Dziś notowania startują 60 pipsów wyżej, przy górnym ograniczeniu kanału wzrostowego, co potwierdza pozytywną strukturę trendu.

Po godzinie 9:00 do głosu dochodzą sprzedający  i powinniśmy zobaczyć próbę załatania weekendowej luki. Dzienny pivot znajduje się pośrodku piątkowego zakresu wahań, to dobre miejsce na dołączenie do wzrostu, dopóki cena pozostaje powyżej jest większa szansa na kontynuację zwyżki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – płace w USA rozczarowały
Następny artykułIchimoku Kinko Hyo – sygnały NZDUSD i EURPLN
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here