Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 10.12.2019

Niemiecki rynek stracił wczoraj podczas sesji giełdowej 0,27%; jednak ten wynik nie oddaje w pełni tego co działo się na DAX. Początkowy spadek, obliczony na wyłamanie wsparć, które pękały jak zapałki, by około południa podnieść się, minimalizując straty. Przez to dzienna świeca wygląda pro wzrostowo. Paliwa dostarczyły m.in dane instytutu ZEW dot. sentymentu ekonomicznego, które były znacznie lepsze od prognoz (10,1 pkt vs. 1,1).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius Medical Care, która zyskała 1,44% a tymczasem spółka Vonovia wzrosła o 0,79%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając aż 4,56% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 2,23%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 405 do 263, a 83 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com: handluj złotem z niskim spreadem (0.20$) i bez prowizji! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Wygląda na to, że rynek został tak zmanipulowany, że pozycje długie zostały wyrzucone na SL poniżej grudniowego dołka. Brak reakcji ze strony podaży spotkał się ze zdecydowanym powrotem powyżej 13k pkt. Co ciekawe, dziś po otwarciu rynku kasowego “zdobycz” punktowa zostaje podtrzymana. Próba rozerwania rynku dziś rano nie powiodła się i DAX pozostaje w konsolidacji czekając na wieczorne projekcje FOMC.

dax m30

Tymczasem od góry, betonowy można powiedzieć opór wokół 13 160 pkt. To piwot miesięczny i tygodniowy, za każdym razem gdy rynek tam się zbliża – pojawia się reakcja. Od dołu zaś dzienny piwot 13 013 wzmocniony dodatkowo przez zniesienie 50% od wczorajszego dołka. Jestem zdania, że handel dziś może skupiać się wokół tych poziomów, test knota dziennej świecy pokaże siłę kupujących.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLiga Traderów VIII: czas na wielki finał!
Następny artykułBrak pomysłu na prezent świąteczny? BitBay Shop oferuje 10% zniżki Czytelnikom Comparic.pl!
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here