Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 10.12.2019

Niemiecki rynek stracił wczoraj podczas sesji giełdowej 0,27%; jednak ten wynik nie oddaje w pełni tego co działo się na DAX. Początkowy spadek, obliczony na wyłamanie wsparć, które pękały jak zapałki, by około południa podnieść się, minimalizując straty. Przez to dzienna świeca wygląda pro wzrostowo. Paliwa dostarczyły m.in dane instytutu ZEW dot. sentymentu ekonomicznego, które były znacznie lepsze od prognoz (10,1 pkt vs. 1,1).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius Medical Care, która zyskała 1,44% a tymczasem spółka Vonovia wzrosła o 0,79%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając aż 4,56% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 2,23%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 405 do 263, a 83 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Wygląda na to, że rynek został tak zmanipulowany, że pozycje długie zostały wyrzucone na SL poniżej grudniowego dołka. Brak reakcji ze strony podaży spotkał się ze zdecydowanym powrotem powyżej 13k pkt. Co ciekawe, dziś po otwarciu rynku kasowego “zdobycz” punktowa zostaje podtrzymana. Próba rozerwania rynku dziś rano nie powiodła się i DAX pozostaje w konsolidacji czekając na wieczorne projekcje FOMC.

dax m30

Tymczasem od góry, betonowy można powiedzieć opór wokół 13 160 pkt. To piwot miesięczny i tygodniowy, za każdym razem gdy rynek tam się zbliża – pojawia się reakcja. Od dołu zaś dzienny piwot 13 013 wzmocniony dodatkowo przez zniesienie 50% od wczorajszego dołka. Jestem zdania, że handel dziś może skupiać się wokół tych poziomów, test knota dziennej świecy pokaże siłę kupujących.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here