Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 08.12.2017

Na ostatniej sesji niemiecki indeks może się pochwalić solidnym wzrostem o 0,83% a w całym ubiegłym tygodniu podniósł się o 2,27%. Kupujący poradzili sobie z poziomem 13 200 punktów intraday, co daje podstawy do kontynuacji wzrostów w tygodniu wygasania kontraktów terminowych.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Bank, która zyskała 3,29%, tymczasem spółka Commerzbank wzrosła o 1,94%. Najsłabiej wypadł Deutsche Telekom spadek 0,64% oraz Beiersdorf minus 0,54%.

Naga Markets to licencjonowana przez CySEC firma inwestycyjna, oferująca dostęp do SwipeStox, aplikacji społecznościowej dla traderów, gdzie mogą wymieniać się swoimi pomysłami tradingowymi w zakresie walut, indeksów giełdowych i kontraktów CFD poprzez proste kopiowanie transakcji profesjonalnych inwestorów.

Już teraz zapoznaj się z ofertą SwipeStox

DAX Intraday

Piątkowe mocne otwarcie zostało utrzymane za zamknięciu tygodnia co sprawia, że kontrolę przejmują byki, niepokoić może długi górny cień oraz możliwa próba domykania luki przy 13 100.

Nieco wyżej znajduje się pierwsze lokalne wsparcie pivot S1 (13 1120). W przypadku ataku na piątkowy cień świecy poziom 13 225 wydaje się pewną barierą. Po godzinie 9:00 rynek przywarł do punktu równowagi i oczekuje na impuls.

DAX Longterm

Na początku nowego tygodnia (wygasania kontraktów) warto zwrócić uwagę na kształt świecy tygodniowej, która neguje poprzednią spadkową, tak jednak często zdarza się w konsolidacjach, niemniej jednak uwagę przykuwa zamknięcie powyżej miesięcznego pivota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here