Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com.


Podsumowanie sesji 10.10.2019

Niemiecki DAX zyskał na czwartkowej sesji 0,58% na wzmożonym wolumenie, wyraźnie wyższym niż podczas tej wtorkowej korekcyjnej sesji. Dane  z europejskiej gospodarki były mieszane, produkcja przemysłowa we Francji spadła m/m 0,9% natomiast we Włoszech wzrosła 0,3%. Dziś za to inwestorzy poznali końcowe odczyty inflacji CPI w Niemczech m/m która była zgodna z oczekiwaniami 0,0%. Tymczasem w Waszyngtonie trwają negocjacje, które potrwają planowo do dzisiejszego popołudnia. USA chcą porozumienia częściowego w którym znajdą się zapisy o pakcie walutowym. Mówi się, że złagodzeniu lub zawieszeniu mają ulec taryfy dla Chin które miałyby obowiązywać od przyszłego tygodnia.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Linde, która zyskała 3,01% a tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 2,70%. Najsłabiej wypadł RWE spadając 1,88% natomiast Beiersdorf stracił 1,74%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 419 do 236, a 98 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Wczoraj inwestorzy zaczęli sesje od niskiego otwarcia które zostało wykorzystane do zakupów w sesji nocnej. Poziom 12 tyś pkt ponownie okazał się barierą nie do przejścia. Cała sesja choć zbalansowana to odbyła się pod dyktando byków które mądrze poprowadziły akcje w góre. Wybicie tygodniowego piwota, średniej 200-godzinowej oraz 50% Fibo pozwoliło na dalszy ruch w górę przy wzrostowym akompaniamencie WallStreet.

Dziś energia jakby została uwolniona i DAX poszybował w górę szukając kolejnej półki cenowej gdzie mógłby się zatrzymać. Takie zachowuje wyczerpuje potencjalny ruch wynikający z ADR na dalszą sesję. Lecz wiele zależeć będzie od USA gdzie toczą się negocjacje. Jak na razie świeca dzienna i tygodniowa wyglądają imponująco, choć może pojawić się górny cień. DAX dotarł także do miesięcznego piwota od którego sporo się oddalił, dlatego kampanię wzrostową można uznać za kompletną.

dax m30

Od góry broni teraz lokalny opór R2 przy 12 300 pkt, dlatego spodziewam się tu przynajmniej zatrzymania a wręcz korekty do 12 250 lub 12 225 pkt. Kolejny opór to dopiero strefa tuż poniżej 12 400 pkt gdzie mamy dodatkowo opór tygodniowy. Po tak dużym ruchu który powoli przypomina hiperbolę w ujęciu intra można oczekiwać równie dużej korekty pytanie czy nastąpi ona jeszcze w tym tygodniu. Dzienny piwot leży przy 12 110 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrading Challenge: Najlepszy trader września zarobił 82,72%
Następny artykułKurs franka CHF kontynuuje spadki, złoty PLN umacnia się
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here