Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 10.09.2019

Rynek we Frankfurcie wzrósł wczoraj o kolejne 0,35% to już piąta z rzędu sesja wzrostowa – wspinaczka po ścianie strachu trwa. Przy braku istotnych danych makro DAX rośnie do najwyższych poziomów od początku sierpnia, do tegorocznego szczytu pozostało już niewiele ponad 300 pkt. Czyżby rynek spodziewał się głębszego cięcia stóp na czwartkowym posiedzeniu ECB? a może uczestnicy liczą na inne działania banku. Niemniej jednak podczas wczorajszej sesji pojawił się zwiększony wolumen nie widziany od połowy sierpnia.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Continental, która zyskała 3,54% a tymczasem spółka ThyssenKrupp wzrosła o 3,36%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając 4,49% natomiast Adidas stracił 2,60%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 377 do 304, a 74 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Wczoraj rynek z powodzeniem przetestował dolne ograniczenie kanału, te trzy świece z knotami sugerowały uklepywanie dna. Po czym DAX ponownie zwrócił się przeciwko shortującym i po pokonaniu dziennego piwota ruszył na nowe maksima trendu. Poziom 12 300 to pierwszy tygodniowy opór który już dziś został wyłamany i teraz DAX porusza się w przyspieszonym kanale wzrostowym. Dopiero zejście z powrotem poniżej 12 340 pkt spowoduje ruch do 12 300 lub niżej do dziennego piwota. Trudno jednak oczekiwać gwałtownych ruchów przed ECB.

dax m30

Dopóki trwa sekwencja coraz wyższych ekstremów to DAX powinien kierować się już do miesięcznego oporu piwota w okolicy 12 400 pkt. Tam znajduje się także opór dzienny R2 oraz średni dzienny zasięg dla indeksu w ostatnich tygodniach. Spodziewam się że rynek zostanie tam dowieziony w najbliższych godzinach i pozostanie tam przez jakiś czas. Następnie może pojawić się większa korekta.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJuż w czwartek EBC najpewniej obniży stopy procentowe
Następny artykułPrognoza EBC: Czy Draghi spełni oczekiwania rynku?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here