Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 10.09.2018

Wczorajsza sesja przyniosła niewielkie poruszenie wzrostu, DAX wzrósł 0,22% do okolic 12 tyś punktów. Włoski minister finansów powiedział, we wtorek że rząd będzie starał się obniżać deficyt oraz oraz utrzymywać budżet.
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Commerzbank, która zyskała 2,33% a tymczasem spółka RWE wzrosła o 1,98%. Najsłabiej wypadł BAYER spadając 1,43% natomiast BASF stracił 0,77%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 462 do 255.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Na kontrakcie terminowym, po siedmiu sesjach doszło do odreagowania, rynek jak dotąd nie potrafił wzbić się na trwale powyżej 12 tyś punktów. Dzisiejszy wzrost potrwał tylko chwilę, pomimo otwarcia nad dziennym piwotem, nie pomaga tu zachowanie EURUSD, który od wczoraj dynamicznie wzrasta.

Spoglądając na wykres DAX, widać że po przełamaniu linii trendu oraz dziennego piwota, kurs zmierza już wsparcia S1 – 11935 punktów. Od góry bardzo silną barierą jest miesięczny piwot S1, który teraz służy jako opór. Dopiero jego pokonanie w górę mogłoby spowodować poprawę sytuacji i powrót w rejon piwota tygodniowego czyli – 12 080.

Dziś przed nami jeszcze sentyment ZEW dla Niemiec oraz zmiana zatrudnienia w strefie euro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNasdaq pomoże klientom w analizie kursu kryptowalut
Następny artykułGravity Rider pobrany na 1 mln urządzeń. Vivid Games silnie w górę
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here