Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 10.08.2017

Czwartek to drugi z rzędu mocny spadek indeksu naszych zachodnich sąsiadów o ponad 1%. W przedpołudniowej fazie sesji notowania obniżyły się o 1 figurę, aby w drugiej części dołożyć kolejne 100 punktów. Tym samym indeks dotarł do psychologicznego poziomu 12 tysięcy punktów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przy okrągłym poziomie zanotowany bardzo duży wolumen transakcji, ponad 20 tysięcy kontraktów w godzinę, ostatni tak wielki obrót miał miejsce 30 sesji wstecz, w ostatni dzień czerwca.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

W USA przecena była również dotkliwa, dzienny spadek wyniósł niemal 40 punktów, ostatnia taka sytuacja miała miejsce pod czerwca 2017 roku, wtedy rynek wybronił się i wyszedł na nowe szczyty historyczne (ATH). Jak będzie tym razem ?

Najwięcej traciły spółki Henkel i Deutsche Bank odpowiednio 4% i 3%. Duże spółki jak Siemens, Bayer, SAP także nie oparły się przecenie, tracąc solidarnie ok 1%. Tylko 2 spółki wyszły na plus: to mediowy ProSieben i bardzo mocny ostatnio ThyssenKrupp.

AKTUALIZACJA D1: Rynek dotarł do okrągłej bariery 12k punktów, w okolicy przebiega także istotne wsparcie wyznaczone w obrębie marcowych dołków. Elementem wprowadzającym trochę optymizmu jest bliskość dziennej średniej kroczącej MA200. Wsparcie pivota miesięcznego znajduje się nieco niżej na – 11 900 punktów.

DAX Intraday

Niskie otwarcie luką i szybki powrót w te rejony sugerują, wyrzucenie SL dla pozycji, które nie zostały domknięte na wczorajszej sesji. Rynek aktualnie przetestował poziom 11 950 i rusza do góry, gdzie znajduje się poziom PP (12 015). Dopiero przejście punktu kierunkowego otworzy drogę do wzrostów.

Najważniejsze dane dla indeksu DAXConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here