Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 10.07.2019

Niemiecki DAX tracił na środowej sesji 0,50% i była to czwarty słaby dzień dla tego indeksu. Od szczytu byki “oddają” już ponad 300 punktów. W centrum uwagi znalazło się wystąpienie szefa Fed Jerome’a Powella przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA, które cementuje obniżki stóp procentowych. W środę opublikowano także protokół z czerwcowego posiedzenia FOMC tzw. “minnutki“.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius Medical Care, która zyskała 1,65% a tymczasem spółka Infineon Technologies wzrosła o 1,42%. Najsłabiej wypadł Daimler spadając 1,57% natomiast Continental stracił 1,53%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 371 do 299, a 90 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Najważniejszą informacją płynącą z poprzedniej sesji było zatrzymanie wokół wsparcia S1 oraz wtorkowego dołka, skąd rynek wykonał zwrot do punktu kierunkowego. Niedźwiedzie zostały złapane w pułapkę na dołku – dziś może być podobnie, warto obserwować reakcję ceny. Kontry popytu wpisują się w dość prosty schemat, nie przekraczają one swoim zasięgiem 70-80 punktów (jedynie ta wtorkowa korekta była większa) dlatego ciągle mamy do czynienia z trendem spadkowym.

dax m30

Gdyby wsparcie 12 350/60 puściło i rynek spadał dynamicznie to warto poszukać niewielkiej korekty i przyłączyć się do ruchu spadkowego. W scenariuszu podażowym dopiero poziom 12 280 pkt może stać się atrakcyjny dla kupujących. Możliwe jednak iż DAX zmierza już w kierunku miesięcznego piwota który zlokalizowany jest przy 12 180 pkt. Zmiana sentymentu dopiero po wyjściu na dobowe maksima czyli 12 430 pkt, jest to możliwe przy wzrostach na WallStreet, gdzie SP500 już wczoraj zdecydowanie oderwał się od DAXA.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin w milisekundy: Handel HFT zaczyna być dostępny na giełdach kryptowalutowych
Następny artykułKurs franka szwajcarskiego (CHF) coraz wyżej, CHF/PLN po 3,8342 złotego (PLN)
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here