Naga Markets


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 10.07.2018

Na wtorkowej sesji DAX wzrósł o 0,53%; to czwarta sesja z rzędu dla byków. Zwyżki obserwowaliśmy także na Wall Street, gdzie SP500 ponownie zbliżył się do 2800 punktów czyli szczytu z czerwca. Niestety z perspektywy danych makro sytuacja wygląda gorzej, po dobrych poniedziałkowych odczytach nie ma już śladu, index ZEW negatywnie zaskoczył spadając szósty miesiąc z rzędu do -24,7 pkt z poprzednich -16,1 (analitycy oczekiwali -17,9pkt).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Covestro, która zyskała 2,18% a spółka Adidas wzrosła o 1,73%. Najsłabiej wypadł Commerzbank spadając 1,38% natomiast Deutsche Lufthansa straciła 1,12%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 455 do 257.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Indeks startuje dziś bardzo nisko w stosunku do wczorajszego zamknięcia, od razu otwiera się poniżej wtorkowego dołka oraz tuż przy poniedziałkowym minimum, a więc do gry wchodzą najniższe poziomy w tym tygodniu. W takim układzie niedźwiedziom udało się zepchnąć ceny poniżej miesięcznego piwota, utrata na koniec dnia poziomu 12500 punktów będzie ważnym argumentem w rękach sprzedających.

R1 -12640, DP- 12579, S1- 12530, S2-12 466, S3- 12 415.

Patrząc w szerszej perspektywie napotkany opór 12 600-12620 to również zagęszczenie średnich kroczących: krótkiej (DMA50) oraz długiej (DMA200).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPlay [PLY] – nieustanne spadki – analiza na zamówienie
Następny artykułKomentarz walutowy – Trump ponownie psuje nastroje
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here