Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 07.06.2019

Niemiecki DAX zyskał w piątek 0,77% i coraz wyraźniej wychodzi powyżej 12 tyś punktów; byki coraz śmielej sobie poczynają. W całym poprzednim tygodniu indeks wzrósł o 2,72% co prawie w całości wymazuje negatywny wydźwięk ostatniego tygodnia maja. W piątek poznaliśmy słabe dane o produkcji przemysłowej w Niemczech -1,9% podczas gdy analitycy oczekiwali spadku tylko o 0,4%. Jednak najważniejsze dane przyszły z USA, gdzie odczyt NFP wyniósł 75 tyś wobec 177 tyś oczekiwanych – gorszy wynik sugerowały już środowe wyniki ADP.

Te artykuły również Cię zainteresują
DAX Intraday

Giełdowy rynek wczoraj odpoczywał podczas drugiego dnia Zielonych Świątek, mimo to kontrakt terminowy był handlowany. Przy akompaniamencie Wall Street, DAX utworzył nowe maksima podejścia, rynek wspina się po ścianie strachu i mimo zagrożeń inwestorzy są skłonni płacić coraz więcej. Podczas gdy SP500 ciągle nie uporał się z wczorajszym maksimum tak DAX silną świecą wybija się powyżej 12 150 pkt. Tym ruchem dociera już do drugiego oporu R2 a to oznacza iż dojście do najdalej wysuniętego oporu R3 jest bardzo prawdopodobne.

dax m30

Dodatkowo rankiem aktywowała się formacja 1-2-3 czyli wybicie z trójkąta, gdzie rynek przy trzecim podejściu tworzy właściwy ruch. Potencjalny cel wybicia “o wysokość” formacji nie został jeszcze zrealizowany a wskazuje na okolicę właśnie 12 200 pkt. Jednak najważniejszym testem dla byków powinien być opór nieco wyżej a mianowicie 12 227 pkt czyli konfluencja piwota tygodniowego i miesięcznego (WR1+MR1). Spodziewam się że DAX tam dotrze i utworzy półkę cenową. Przy zejściu poniżej 12 115 pkt może zrobić się nieprzyjemnie dla byków, punkt kierunkowy to 12 090 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here