Naga Markets
DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 08.06.2018

Niemiecki index DAX zyskał w piątek 0,63% a cały tydzień również zakończył się na zielono, z obroną po raz kolejny średniej 200-sesyjnej nieco powyżej 12 700 punktów.  Podobnie sytuacja wyglądała na Wall Street, gdzie SP500 rósł szóstą sesję z rzędu. Mimo to, niemieckie odczyty o produkcji przemysłowej w piątek nie zaskoczyły, spadek wyniósł 1% przy oczekiwanym wzroście o 0,4%; także bilans handlowy był niższy niż oczekiwano.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Vonovia, która zyskała 1,50% a firma Henkel wzrosła o 0,94%. Najsłabiej wypadła spółka Deutsche Post spadając aż 4,65%, natomiast Deutsche Lufthansa straciła 2,46%. Indeksy ciągnęły w dół głównie spółki transportowe oraz telekomunikacyjne.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

DAX dosyć sprawnie przemieścił się podczas pierwszych taktów poniedziałkowej sesji od punktu kierunkowego (Pivot) do pierwszego lokalnego oporu niemal 100 pipsów wyżej. Tym samym u naszych niemieckich sąsiadów została już “wykorzystana” połowa średniego dziennego zasięgu z ostatnich dwóch tygodni. Przy R1 – 12860 pojawili się sprzedający, celem zrzucenia kursu w rejon przynajmniej miesięcznego pivota.

DAX Longterm

Tymczasem patrząc na interwał dzienny, widać, że kupujący po raz kolejny przystępują do sforsowania linii trendu spadkowego, jednak dopiero wyjście powyżej 12 930 punktów pozwoli na zakończenie korekty spadkowej rozpoczętej w maju. W dalszym ciągu cena pozostaje w zakresie świecy z dużym górnym knotem. Warto zwrócić uwagę, że obecny tydzień będzie czasem wygasania kontraktów terminowych na indeksy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMedicalgorithmics [MDG] – wzrosty przy rosnących obrotach – analiza na zamówienie
Następny artykułMostostal Zabrze: rozwiązanie umowy na roboty przy bazie w Redzikowie
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here