TMS


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 10.04.2018

Wtorkowa sesja przyniosła kontynuację zwyżki, index DAX urósł o 1,11%, w dużej mierze za sprawą gigantycznej luki na otwarciu notowań. Poranne wystąpienie prezydenta Chin Xi Jinpinga, na którym zasugerował chęć zakończenia sporu z USA została pozytywnie przyjęta przez rynek, DAX znalazł się na poziomach nie widzianych od połowy marca.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka BAYER, która zyskała 4,73% a Volkswagen wzrósł 4,46%. Najsłabiej wypadła spółka Henkel, która spadła 0,95%, a spółka Vonovia była pod kreską 0,72%.

Naga Markets to licencjonowana przez CySEC firma inwestycyjna, oferująca dostęp do SwipeStox, aplikacji społecznościowej dla traderów, gdzie mogą wymieniać się swoimi pomysłami tradingowymi w zakresie walut, indeksów giełdowych i kontraktów CFD poprzez proste kopiowanie transakcji profesjonalnych inwestorów.

Już teraz zapoznaj się z ofertą SwipeStox

DAX Intraday

Otwarcie sesji wypadło nieco niżej, lecz przed godziną 9:00 notowania docierają do punktu kierunkowego (DP). Należy zwrócić uwagę na wąsko rozstawione linie pivots, jest to spowodowane zawężającą się zmiennością. Najdalej wysunięte wsparcie S3 oddalone jest “tylko” o 140 pipsów podczas gdy średni dzienny zasięg z 10 sesji przekracza 200 pipsów. Oznacza to możliwy silny trend kierunkowy.

Zejście poniżej 12 330 odczytywałbym jako próbę domknięcia wtorkowej luki, natomiast zwyżka ponad wczorajsze “high” to zaproszenie do kontynuacji ruchu wzrostowego. Dopóki jednak cena pozostaje pon 12 385, istnieje większe prawdopodobieństwo spadków.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here