Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 10.01.2019

Niemiecki DAX wzrósł wczoraj o zaledwie 0,26% był to jednak trzeci dzień z dodatnią stopą zwrotu pod rząd i od początku roku indeks jest wyżej o 3,45%. Na rynkach trwa wspinaczka po ścianie strachu, z jednej strony porozumienie na linii USA-Chiny wydaje się być kwestią czasu natomiast w USA nadal trwa zawieszenie rządu, a już niedługo sezon publikacji wyników spółek. W Europie koncern Ford poinformował o cięciach tysięcy etatów i zamierza zamykać nierentowne zakłady.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius, która zyskała 2,01% a tymczasem spółka Linde wzrosła o 1,65%. Najsłabiej wypadła Deutsche Lufthansa spadając 2,74% natomiast Covestro stracił 2,63%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na giełdzie we Frankfurcie wynikiem 371 do 325.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Wczorajsza luka okazała się dobrym pomysłem na zamknięcie krótkich pozycji a chwilowa konsternacja w obozie byków została opanowana na poziomie piwota miesięcznego (10 800). Liczyłem na powtórne zejście w ten rejon jednak DAX uformował minimum sesyjne w pierwszych dwóch godzinach. Zamknięcie luki było tylko pretekstem do kontynuacji ruchu w górę, DAX ostatecznie poprawił wczorajsze maksimum.

Dziś sesja startuje z wysokiego poziomu, lecz bez luki. Punkt kierunkowy (DP 10 900) będzie pierwszym testem popytu, najbliższy lokalny opór R1 dość wysoko – 11 020 pkt, (potrzeba wybicia pomarańczowej strefy), natomiast wsparcie S1 – 10 840 co daje lepszy RR dla longów. Przy 11070 pkt przebiega 200-sesyjna średnia krocząca oraz 61,8% zniesienia całego grudniowego impulsu w dół. Daje to szanse na “short squeeze” na koniec tygodnia przy byczej postawie amerykanów.

dax m30

Brak dziś istotnych danych makro z Niemiec.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNad rynkiem ropy wiszą wciąż ciemne chmury – raport surowcowy
Następny artykułTMS: Fed stara się uspokoić inwestorów
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here