Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 09.12.2019

Poniedziałek nie rozpoczął się dobrze dla giełdowych byków, ponieważ DAX spadł o 0,46%. To trzecia sesja na czerwono w grudniu i tyle samo skończyło się na zielono, miesiąc ten charakteryzuje się jednak zauważalnym wzrostem zmienności. Otwiera się droga do gry w obu kierunkach. Tymczasem eksport w Niemczech wzrósł w październiku o 1,2% podczas gdy analitycy spodziewali się spadku o 0,7%; równocześnie rośnie bilans handlowy.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka MTU Aero Engines, która zyskała 1,30% a tymczasem spółka Fresenius Medical Care wzrosła o 0,59%. Najsłabiej wypadł Adidas spadając 1,90% natomiast Merck stracił 1,10%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 401 do 283, a 72 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Capital.com
Capital.com - skorzystaj z rozwiązań sztucznej inteligencji do analizowania Twojego tradingu! SPRAWDŹ NAS

DAX Intraday

Rynek po raz kolejny nie mógł się przebić powyżej piwota miesięcznego a utrata lokalnych wsparć sprowadziła indeks niżej. Dłuższe przebywane przy szczytach bez wybicia oznacza słabość strony popytowej, która prawdopodobnie została zaabsorbowana wokół 13 150/70. Dziś rynek “wylewa” się szerokim strumieniem niczym wzburzona rzeka i pogłębia grudniowe dołki gdzie jeszcze kilka dni temu rozrysowywałem formację oRGR.

To nie ma już jednak znaczenia bowiem przełamany został z hukiem okrągły poziom 13 tyś pkt. Posiłkując się analogią to korekty październikowej – spadki mogą być kontynuowane nawet poniżej 50 SMA na wykresie dziennym. A ta jest już na celowniku niedźwiedzi i choć w krótkim terminie można spodziewać się odbicia to patrząc szerzej może czekać nas jeszcze 200-300 pkt obsunięcie.

dax m30

W skali intraday, DAX dociera do najdalej wysuniętego wsparcia S3 12 935 pkt, lecz nie widać jak dotąd silniejszych graczy oprócz drobnych inwestorów łapiących spadające  noże. W mojej opinii spadki mogą rozciągnąć się do godz 12-13 a później odbicie mogłoby dotrzeć do ok 13 tys pkt. Warto przy tym śledzić kalendarz makro, bowiem już od jutra do głosu dojdą banki centralne a zatem – fundamenty. Choć niewielu spodziewa się drastycznych zmian w polityce monetarnej to zmienność na wyższym poziomie powinna zostać utrzymana.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here