Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 09.11.2017

Wczoraj z przyczyn technicznych zabrakło komentarza, natomiast problemy nie tylko techniczne miał obiekt naszego zainteresowania – DAX. Lepszym stwierdzeniem byłoby tu załamanie, bowiem indeks spadał w pewnym momencie o ponad 300 punktów. Ostatecznie wymiar kary wyniósł -1,49% i był to największy spadek od czerwca, czyli 5 miesięcy.

W USA, index SP500 również mocno spadał, zasięg wczorajszej świecy przypomniał nam czasy z sierpnia bieżącego roku, w tym wypadku jednak spadki zostały mocno ograniczone. Uwaga inwestorów zwrócona była na słabe wyniki spółek oraz niepewność wokół reformy podatkowej.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Commerzbank AG , która zyskała 2,35% oraz Deutsche Bank AG w górę o 1,70%. Najsłabiej wypadła spółka Pro Sieben, która spadła aż 9,21% a Adidas AG stracił 4,67%.

Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 599 do 164, a 25 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Bardzo dobrze wczorajsza próbę byków zatrzymał poziom 13 400, który urasta do miana średnioterminowego punktu “zero”. Najbliższy punkt oporu to pivot dzienny zlokalizowany przy 13 230, preferowane spadki. Po godzinie 9:00 trwa walka przy okrągłym poziomie 13 200.

DAX Longterm

Spadek rynku w okolice 13 100 punktów spowodował przełamanie 200-okresowej średniej z interwału godzinowego. Rynek pozostawał stale powyżej niej od 6 września, co stawia pod znakiem zapytania kontynuację trendu wzrostowego. Szerzej, temat analizy wykresu D1 opisałem tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here