Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com.


Podsumowanie sesji 09.10.2019

DAX zyskał wczoraj dokładnie tyle co stracił we wtorek – 1,04%, po sporym odchyleniu w dół nie ma już śladu. W całym tygodniu indeks jest na plusie ale to może szybko się zmieniać z uwagi na napływające informacje z kolejnej rundy amerykańsko-chińskich negocjacji. Wczoraj odtajniono ostatni protokół FOMC z którego wynika że Rada była podzielona ws. dalszej polityki. Część z nich uważa że powinna być to ostatnia podwyżka a druga część skłania się ku jeszcze jednemu cięciu w grudniu.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Adidas, która zyskała 3,30% a tymczasem spółka Wirecard wzrosła o 2,69%. Najsłabiej wypadł E.ON spadając 0,63% natomiast RWE stracił 0,32%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 434 do 223, a 98 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Wczoraj po powrocie powyżej dziennego piwota 12 tyś pkt rynek kontynuował ruch na północ i pozostał tam już do końca sesji. Sesja została wykorzystana raczej do kupna, co daje już pewną informację że minima z poprzedniego tygodnia będą bronione. Imponujący rajd został co prawda skorygowany i dziś w sesji overnight DAX ponownie flirtuje z okrągłym poziomem 12 tyś., jednak pozytywna tendencja nadal się utrzymuje.

dax m30

W czwartek luka otwarcia została już załatana, a paliwa starczyło niedźwiedziom tylko na ok 70 pkt i cena próbuje powrócić powyżej 12 070 (dzienny piwot). Gdyby taka sytuacja miała miejsce to DAX może kierować się wyżej po linii najmniejszego oporu do poziomu R1 12 185 pkt. Po drodze jest jeszcze “weekly” piwot” 12 110 pkt z którym kupujący nie mogą sobie poradzić, warto go obserwować w kolejnych godzinach. Odbicie od niego to prawdopodobieństwo ruchu bocznego z testem wsparcia S1 11 970 pkt czyli przysłowiowa gra “od bandy do bandy”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here