Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 09.10.2018

Wtorkowa sesja na giełdzie charakteryzowała się dużą amplitudą wahań, DAX zyskał co prawda 0,25% i przełamał negatywną passę to jednak wynik nie oddaje w pełni tego co działo się podczas sesji. Najpierw głęboki spadek do 11 800, by później podczas sesji w USA wzbić się 150 punktów wyżej. Drugi najwyższy wolumen na grudniowej serii kontraktów daje do myślenia, dodatkowo przybyło prawie 8 tysięcy nowych pozycji.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka SAP, która zyskała 1,72% za tydzień poinformuje o wynikach za trzeci kwartał. Tymczasem spółka Deutsche Lufthansa zamknęła się nad kreską 1,03%. Najsłabiej wypadł ponownie RWE AG tracąc 2,54% a Covestro stracił 2,10% – tworząc nowe roczne minima. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 389 do 306.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Notowania DAX intraday przybrały kształt odbicia typu “V”, które jest niezwykle trudne do zagrania i analizy. Faktem jest jednak, że to giełdowe byki wychodzą z tej konfrontacji zwycięsko i należy oczekiwać dalszego ruchu na północ. Najwyraźniej zejście poniżej 11 800 punktów było to już zbyt wiele, a pewną słabością wykazali się sprzedający nie docierając wczoraj do wsparcia S2.

Zobacz też: Mwtorkowy przegląd rynków.

Moje próby kupna rynku przy S1 skończyły się w dwojaki sposób: część pozycji zamieniła się w SL, natomiast druga została pociągnięta do dziennego pivota tak jak to miałem w planie. Sumarycznie na plus.

guten morgen dax piwoty

Z technicznego punktu widzenia, kilkudniowy kanał zniżkujący został przełamany co uwolniło potencjał zakupowy, ruch między piwotami tygodniowymi został wykonany błyskawicznie. Najbliższy opór R1 to 12 030, po drodze oczywiście 12k, realny jest także R2 a więc 12 115 punktów. Wsparcie punkt kierunkowy 11 910 dodatkowo powiązany z 38,2% zniesienia Fibo, niżej S1 – 11 830.

Brak dziś istotnych danych makro z niemieckiej gospodarki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLiga Traderów VII – wyniki, tabele i rozpiska 4 kolejki spotkań
Następny artykułKomentarz walutowy – Funt zyskuje w nadziei na porozumienie
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here