Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 09.09.2019

Niemiecki DAX zyskał wczoraj 0,28% i była to kolejna czwarta już sesja wzrostowa z rzędu. W poniedziałek rynek poprawił maksima trendu i utrzymał się powyżej 12 200 pkt, nie doszło jednak do większych rozstrzygnięć. Dopiero w czwartek poznamy decyzję ECB ws. stóp procentowych, rynek spodziewa się obniżki o 10pb a także wznowienia skupu aktywów netto. Jest prawdopodobne gdy to się wydarzy zobaczymy korektę ostatnich wzrostów na indeksach.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka HeidelbergCement, która zyskała 3,66% a tymczasem spółka Continental wzrosła o 3,56%. Najsłabiej wypadła Vonovia spadając 2,54% natomiast Beiersdorf stracił 2,28%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 406 do 276, a 73 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Wczorajsza sesja to w większości utrzymywanie ceny powyżej piątkowego fixingu a więc tuż powyżej 12 200 pkt. Z punktu widzenia analizy technicznej dość niepokojące dla dalszych wzrostów może być formowany wczoraj RGR. Natomiast dziś rynek podchwycił ten temat i choć prawe ramię jest naciągane to ostatecznie cena wędruje niżej, nie tworząc uprzednio nowych maksimów.

Obecnie DAX spada poniżej dziennego piwota i testuje to wybicie od dołu na otwarciu rynku kasowego. Niskie zasięgi z wczoraj powodują że lokalne wsparcie S1 jest stosunkowo blisko 12 186 pkt. Tam trwa teraz walka o utrzymanie cen. Dodatkowo w tym rejonie przebiega dolne ograniczenie szerokiego kanału wzrostowego od dołka z 23 sierpnia. Utrata wsparcia na koniec dnia zasugeruje możliwość głębszej korekty do 12 tyś a przynajmniej zatrzymania na dłużej w trendzie bocznym.

Intraday to byki nadal mają przewagę by wypchnąć cenę ponownie w rejon punktu kierunkowego i nawet wyżej do R1. Natomiast brak odbicia skłoni traderów do pozbycia się pozycji i w konsekwencji wystąpi spadek do 12 150 pkt. Dla przypomnienia tygodniowy piwot 12 080 pkt i w mojej opinii winien być dograny w tym tygodniu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRynek pracy w UK: Spada bezrobocie, zarobki w górę najmocniej od ponad dekady
Następny artykułKurs franka spada najsilniej od stycznia br. Euro i dolar stabilne, funt oddaje zyski
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here