Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 09.08.2018

Po środowych, skromnych spadkach, czwartkowa sesja zaowocowała wzrostem niemieckiego DAXa o  0,34% i zamknięciem na poziomie 12676,11. Podobnie francuski CAC, który zanotował nieco większy wzrost (0,35%). Spokojny handel widoczny był na większości europejskich parkietów.

Wzrosty na niemieckim indeksie napędziły akcje spółki Adidas, których ceny wzrosły o 9,42%. Wszystko przez publikację wyników o postępie w ostatnich działaniach spółki, a przede wszystkim zauważony został zaskakująco duży wzrost rentowności.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Po wczorajszych zyskach, dziś jesteśmy świadkami spadków. Od początku sesji DAX30 zamyka się na coraz niższych poziomach.

Jak widać na wykresie 15-minutowym poniżej, kurs znalazł się już pod obszarem wsparcia horyzontalnego w obrębie 12580. Notowania kurczowo trzymają się zewnętrznej wstęgi Bollingera. Dodatkowo wskaźnik RSI znajduje się na poziomie 20, wskazując tym samym na niedźwiedzie momentum.

Zobacz też: Strategia PSV – Niedźwiedzie przejmują inicjatywę na DAX

Po południu (14:30) czekają nas istotne dane inflacyjne z USA.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here