Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 09.08.2017

Środowa sesja przyniosła spadki indeksu DAX o ponad 1%. Już po otwarciu mieliśmy spadki, nie były one jednak gwałtowne. W pierwszych minutach, była udana próba łatania 50-punktowej luki. Brak istotnych danych spowodował, że mieliśmy powolne osuwanie rynku, aż do godziny 14.30, kiedy to standardowo napływa kapitał zza oceanu.

Te artykuły również Cię zainteresują
DAX rozpoczął odbicie od wsparcia S2, aby na fixingu zameldować się przy S1, wykonując przy tym ruch w granicach 70 punktów. Na SP500, spadki były dużo mniejsze, ponieważ tam rynek zareagował już we wtorkowy wieczór – po informacji, że Donald Trump zamierza użyć siły względem Korei Północnej.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

AKTUALIZACJA D1: Po raz kolejny notowania dotarły do poziomu 12 100 i znaleźli się kupujący. Jednak przebywanie w okolicy minimum nie wróży dobrze na przyszłość bykom. Sezonowo okres września i października jest słaby dla giełd. Czy to może być przygotowanie do jesiennych spadków ?

DAX Intraday

Po otwarciu sesji poniżej PP, większe prawdopodobieństwo daję spadkom. Próba podejścia w okolice 12 160 już wywołała reakcję w dół. Rynek pozostaje pod presją, jednak bliskość wsparcia w okolicach wczorajszego minimum, może dać odbicie intraday.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

Brak istotnych danych makroekonomicznych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEURUSD – czy pojawi się RGR?
Następny artykułGiełdowy Indeks Produkcji na minusie. Sytuację ratują najwięksi gracze
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here