Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 09.05.2019

DAX stracił wczoraj 1,69%to największy spadek w maju mimo, że tych sesji na czerwono w tym miesiącu było już trzy. Skala spadku może poruszyć nawet największych optymistów a właściwie dynamika obsunięcia,bowiem rynek od otwarcia podążał w dół. Narasta napięcie pomiędzy USA a Chinami co widać także po notowaniach na Wall Street. Wczoraj i dziś w Waszyngtonie mają odbywać się rozmowy wicepremiera Liu He z sekretarzem skarbu Mnuchinem, jeśli żadna ze stron nie złagodzi tonu to niepewność na rynkach może się przedłużać.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Vonovia, która zyskała 2,69% a tymczasem spółka HeidelbergCement wzrosła o 0,46%. Najsłabiej wypadł Continental spadając aż 5,47% natomiast Allianz stracił 4,87%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 564 do 147.

DAX Intraday

Rynek dość znacznie oddalił się od piwota miesięcznego co stwarza poważne zagrożenie dalszych spadków, kolejne wsparcia są dość szybko łamane. Dużym wyzwaniem dla byków stała się obrona 12 tyś punków, o tym poziomie wspominałem w poprzednim komentarzu, spodziewałem się wówczas powrotu do majowego piwota (12 120 pkt). Dziś gracze nie próżnowali i już na liczniku ruch przekracza średni dzienny zasięg dla DAX – 150 pkt). Walor flirtuje z punktem kierunkowym 12 080 pkt jednak moim zdaniem ważniejszy będzie 12 120.

dax m30

Ponownie ważny będzie dziś okrągły 12k, gdzie z pewnością pojawi się zwiększone zainteresowanie graczy. To będzie powodować krótkoterminowe okazje po stronie kupna, jednak jak na razie notowania tworzą trójkąt który w takim układzie jest formacją kontynuacji spadku. Przy utracie lokalnego wsparcia S1 cena może nadal spadać w kierunku S2 do 11 850 pkt, trudno jednak spodziewać się takiego rozstrzygnięcia w końcówce tygodnia, potrzeba tu silnego triggera. Cena powinna poruszać się raczej w obrębie trójkąta. Spoglądając ku górze, lokalny opór R1 to 12 200 pkt, taki scenariusz możliwy jednak po pokonaniu dzisiejszego “high”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here