Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 09.05.2017

Wybory we Francji już skonsumowane, a nawet już strawione. Widać to po zachowaniu indeksów giełdowych oraz głównej parze walutowej EUR/USD. Euro zaczyna oddawać część zysków dolarowi, gdyż w tym momencie liczy się podwyżka stóp procentowych w USA. Prawdopodobieństwo takiego ruchu w czerwcu na podstawie kontraktów terminowych na stopę funduszy federalnych wynosi obecnie ponad 80%. Na giełdach po poniedziałkowej realizacji zysków, o czym pisaliśmy wcześniej, wróciliśmy nieśmiało do wzrostów. Rynki akcji prezentują bycze nastawienie, po tej krótkiej realizacji zysków. Inwestorzy spokojnie patrzą w przyszłość nie widząc dużych zagrożeń, co obrazuje indeks strachu VIX mierzący zmienność na indeksie S&P 500. VIX spadł poniżej 10, czyli najniższego poziomu od kilkunastu lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarezerwuj KsiążkęWczoraj indeks DAX wzrósł o 0,43%. Najlepszy wynik osiągnęła spółka energetyczna E.ON AG, która zanotowała wzrost wynoszący 4,31%. Słabo z kolei radził sobie niemeicki ubezpieczyciel Munchener Ruck AG, który stracił 1,58%, firma logistyczna Deutsche Post AG z wynikiem -0,74% oraz Volkswagen AG, który wylądował pod kreską 0,72%.

Indeks DAX wczoraj próbował sforsować poziom oporu w okolicach 12800 pkt. Na razie ta sztuka się nie udała. Dzisiaj możemy obserwować ponowną próbę.

DAX Intraday

Od rana trwa próba przełamanie poziomu pivot point w okolicach 12740 pkt., co pozwoli ruszyć w stronę poziomu oporu R1 w pobliżu 12785 pkt. Gdyby ta sztuka się nie udała i kurs spadłby poniżej S1 w okolicach 12700 pkt., może to otworzyć drogę do S2 12645 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

13:00 – Wystąpienie publiczne szefa ECB (Mario Draghi)

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here