TMS


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 09.04.2018

Poniedziałkowa sesja przyniosła lekki wzrost 0,17% indeksu DAX, choć apetyt byków z każdą chwilą malał i po wysokim otwarciu z luką rynek cofnął się w okolicę 12 200 punktów. Ten spadek zmaterializował się po odbiciu od linii trendu z interwału dziennego o którym wspominałem wczoraj. W USA administracja rządowa próbuje załagodzić ostrą retorykę Trumpa ws. wojny handlowej z Chinami.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Boerse AG, która zyskała 2,41% a Deutsche Lufthansa wzrosła o 1,21%. Najsłabiej wypadła spółka Linde spadając o 0,73%, a Daimler był pod kreską 0,58%.

Naga Markets to licencjonowana przez CySEC firma inwestycyjna, oferująca dostęp do SwipeStox, aplikacji społecznościowej dla traderów, gdzie mogą wymieniać się swoimi pomysłami tradingowymi w zakresie walut, indeksów giełdowych i kontraktów CFD poprzez proste kopiowanie transakcji profesjonalnych inwestorów.

Już teraz zapoznaj się z ofertą SwipeStox

DAX Intraday

Dziś mamy do czynienia z podobną sytuacją na rynku jak podczas wczorajszej sesji, tj. wysokie otwarcie i gwałtowne sforsowanie pierwszego oporu R1, dlatego spodziewam się podobnego schematu czyli doczołganie się do R2 w okolicy 12 450 i próba kontry (mniejsza niż wczoraj). Punkt kierunkowy dość daleko, na 12 275 a to za sprawą wczorajszego niskiego low.

Takim mocnym akcentem popytowym o poranku indeks DAX wybija się powyżej linii trendu z D1 mimo wyraźnie podażowej wymowy poniedziałkowej świecy, to częste zachowanie a kolejna sesja powinna zweryfikować ten wyskok. Przy 12 500 punktów opór Pivota miesięcznego oraz 200-dma.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here