Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 09.01.2019

DAX piął się do góry i ostatecznie zyskał na wczorajszej sesji 0,82% choć dynamika podejścia pozostawia wiele do życzenia. Przez większą część czasu rynek oscylował wokół poziomu 10 900 punktów przy nieco zmniejszonym ADR (średni dzienny zakres wahań). Wieczorem inwestorzy czekali na FED Minutes, gdzie mimo podwyżki stóp na ostatnim posiedzeniu, nie wszyscy członkowie byli zgodni. W oświadczeniu napisano “(…) w otoczeniu wyciszonej presji inflacyjnej komitet może pozwolić sobie na cierpliwość co do dalszego zacieśniania polityki monetarnej”.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Fresenius Medical Care, która zyskała 3,86% a tymczasem spółka Wirecard wzrosła o 3,62%. Najsłabiej wypadł E.ON AG spadając 1,03% a Deutsche Telekom był pod kreską 0,64%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na giełdzie we Frankfurcie wynikiem 493 do 228.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Indeks zwyżkował do poziomów najwyższych od 17 grudnia, tam również znajdowała się strefa oporu wyznaczona we wczorajszym wpisie 10 940/960. Moje zlecenie oczekujące tuż nad 161,8% zostało dość szczęśliwie zostało wypełnione, a odpadnięcie od strefy wykazało luki w popycie. Wieczorne informacje płynące z FEDu nie wywołały rozstrzygnięć a rynek zamknął się przy dzisiejszym punkcie kierunkowym. Jak się później okazało możliwe spowolnienie podwyżek stóp spowodowało również spowolnienie marszu indeksów na północ.

dax m30

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od luki spadkowej z dotarciem ponownie do piwota miesięcznego, co wykorzystałem do zamknięcia pozycji krótkich. Całą wczorajszą sesję można potraktować jako diament, zawieszony w próżni (pomiędzy lukami), z którego wybiciem oznacza kierunek południowy. Celem dla tej formacji byłby poziom S2 – 10770 pkt. Spodziewam się także domknięcia luki, punkt kierunkowy na dziś 10 890, poniżej preferuję short.

Według cotygodniowej ankiety przeprowadzonej przez Xetra w pierwszym tygodniu nowego roku, wśród inwestorów instytucjonalnych mamy niezdecydowanie. Odsetek byków spadł o 3% a niedźwiedzi wzrósł o 1%. Przekłada się to na 45% optymistów i  28% pesymistów, za to aż 27% inwestorów stoi poza rynkiem.

dax sentymentConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here