Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 08.11.2018

Czwartkowa sesja nie była udana dla giełdowych byków, DAX zniżkował niemal przez cały dzień aby w konsekwencji stracić 0,45%. Nie udało się utrzymać nad piwotem miesięcznym i zaatakować oporu 11 680, szansa na kontynuację została zmarnowana, nie pomaga również Wall Street. Komisja Europejska obniżyła szacunki PKB na 2019 r. do 1,9% z 2%, rok później wzrost w strefie euro ma spowolnić do 1,7%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Adidas, która zyskała 1,21% a tymczasem spółka Allianz wzrosła o 0,98%. Najsłabiej wypadł Fresenius Medical Care tracąc natomiast Continental straciła 2,77%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących wynikiem 358 do 356. Zmienność w ostatnich dwóch tygodniach spadła do 170 punktów dziennie z ponad 200 na początku tygodnia, na wczorajszym spadku wzrasta liczba otwartych pozycji (+3 tyś).

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Dziś rynek niemiecki od rana jest słaby, otwarcie luką w dół i rachityczna próba podbicia są bardzo wymowne na starcie sesji. Lokalny poziom wsparcia jak dotąd nie zdołał zatrzymać sprzedających, podobnie jak i piwot tygodniowy (ale z tym stwierdzeniem poczekałbym przynajmniej do połowy sesji).

dax m15

Na dokładkę, trzeszczy dołek intraday z 6. listopada a zarazem ubiegłotygodniowy POC (o nim pisałem wcześniej), który pełnił rolę najbliższej podpórki. Kolejne wsparcie upatrywałbym w dolnym ograniczeniu kanału oraz S2 – 11 390, najdalej wysunięty punkt na południe to dziś ~ 11 300 punktów.

Spoglądając na siłę poszczególnych indeksów w okresie miesiąca, widać, że DAX nie jest dobrym wyborem dla pozycji długich, znacznie silniejszy jest brytyjski FTSE czy o dziwo polski WIG. Wszystkie indeksy są jednak pod kreską, najwięcej japoński Nikkei ponad 5%, wspomniany DAX niewiele mniej – 4%. Słaby do tej pory SP500 wysuwa się na trzecią pozycje, tam jednak spadki były relatywnie silniejsze.

siłą indeksów daxtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCommerzbank zapłaci 12 mln za naruszenia w zakresie transakcji swapowych
Następny artykułTMS: Bez czasu na odpoczynek
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here