Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 08.10.2018

Poniedziałkowa sesja przebiegała pod dyktando giełdowych niedźwiedzi, index DAX spadł 1,36% i pozostał w spadkowym kanale trendowym. Wolumen był nieco niższy niż w dwóch poprzednich dniach a LOP pomimo spadku pozostał na niezmienionym poziomie. Negatywnie zaskoczyła produkcja przemysłowa w Niemczech, wskaźnik obniżył się m/m o 0,3% podczas gdy oczekiwano wzrostu o 0,4%; rewizja danych za poprzedni miesiąc także w dół.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Vonovia, która zyskała 0,41% a tymczasem ThyssenKrupp wzrosła o 0,34%. Najsłabiej wypadł RWE tracąc 3,00% a Infineon Technologies był pod kreską 2,74%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 544 do 176.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

DAX znalazł się w dość trudnym położeniu, gdyż po raz kolejny w odstępie jednego miesiąca jest handlowany poniżej 12 tysięcy punktów. Dokładnie 11 września został uformowany dołek po którym pojawił się ponad 500 punktowy ruch w górę. Dłuższe pozostawanie pod tym poziomem będzie wzmagać presję na pogłębienie minimów, natomiast szybkie odejście w górę da nadzieję na październikową odwilż, na co osobiście liczę.

Zobacz też: Strategia PSV

Póki co kolejny dzień notowania wpisują się w nachylony ku dołowi kanał, wczorajsza próba chwytania longa przy wsparciu S1 zakończyła się niepowodzeniem. Dopóki DAX przebywa pod punktem kierunkowym 11 990 należy spodziewać się ataków podaży. Spodziewam się, że poziom 12k punktów zostanie dziś przetestowany, przy pierwszym dotknięciu może to być szansa na krótkoterminowe shorty. Najbliższy sensowny opór w rejonie R1 czyli 12 090 punktów.

guten morgen dax

Patrząc szerzej, niemiecki DAX dotarł w obszar cienia pinbara po którym wyrysował się średnioterminowy dołek, dodatkowo zaksięgowany został poziom miesięcznego wsparcia S1 przy 11 900, może to skłaniać byki do bardziej zdecydowanej reakcji kontrującej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGetin Noble Bank [GNB] – z ogromną przeceną – analiza na zamówienie
Następny artykułKomentarz walutowy – MFW mniej optymistyczny
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here