Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 08.08.2018

Środowa sesja to spadek niemieckiego DAXa o skromne 0,12%, podobnie francuski CAC, który zniżkował 0,35%. We Włoszech premier Conte zapowiedział na konferencji, że budżet będzie “realistyczny” a rząd nie będzie dążył w tym roku za wszelką cenę do realizacji najbardziej radykalnych założeń programu wyborczego.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Post, która zyskała 1,37% a tymczasem spółka Infineon Technologies wzrosła o 1,16%. Najsłabiej wypadł E.ON spadając 2,89% a Fresenius stracił 2,71%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na Giełdzie wynikiem 374 do 333.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Rynek na wczorajszej sesji zdołał pogłębić minima wtorkowe i spadł poniżej 12 600 punktów, na koniec sesji udało się jednak powrócić ponad tę barierę a także nad miesięczny piwot. Dziś na otwarciu zmiany dość kosmetyczne, DAX jest kwotowany pod punktem kierunkowym – 12 626, dlatego prawdopodobny jest test dolnego ograniczenia kanału oraz S1- 12 555. Kształtująca się zewnętrzna formacja harmoniczna sprawia, że poziom wsparcia nabiera znaczenia.

W przypadku wzrostu nad dzienny piwot możemy zobaczyć próbę ataku na R1- 12 675 oraz środowe maksima. Obszar największego zainteresowania graczy to 12 616 a średnia ważona wolumenem 12 630 punktów.

Dziś w kalendarzu brak istotnych danych makroekonomicznych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitmain oferuje routery Wi-Fi kopiące kryptowaluty
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 9.08.2018
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here