Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 08.08.2017

Na wczorajszej sesji mieliśmy prawdziwy rollercoaster, po spadkach mieliśmy rajd w górę, który został niemal całkowicie zniesiony. Ale, po kolei. Neutralny początek, podejście pod opór wyznaczony przez pivot. Tam rynek zdecydował, że podąży na południe do wsparcia wyznaczonego na S1 – 12 195.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poranne odczyty dotyczące bilansu handlowego Niemiec nie wypadły pozytywnie. Eksport spadł w czerwcu o 2,8% m/m (dane skorygowane sezonowo) przy konsensusie zakładającym wzrost o 0,2% m/m. Co ciekawe, import spadł o 4,5% podczas gdy analitycy oczekiwali nieznacznego wzrostu. Tym samym nadwyżka w handlu zagranicznym wyniosła w czerwcu 21,2 mld euro wobec 20,3 mld euro miesiąc wcześniej.

Po otwarciu rynku amerykańskiego, mieliśmy rajd w górę. Indeks DAX w ciągu godziny wzrósł o ponad 100 punktów, osiągając maksimum dzienne na poziomie 12 325. Nie udało się jednak sforsować poziomów z poniedziałku. SP500 zanotował historyczny szczyt, po czym oddał cały wypracowany wzrost. Wygląda na to , że byki wpadły w pułapkę.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

AKTUALIZACJA D1: Świeca wtorkowa pokazuje niezdecydowanie rynku, z jednej strony mieliśmy obronę połowy długości świecy piątkowej a z drugiej nieudany atak na szczyt. Wakacyjny okres sprzyja niezdecydowaniu.

DAX Intraday

Po mocnych spadkach w godzinach wieczornych, kiedy traderzy w Europie nie handlowali, dzisiejsze otwarcie wypadło  z 40-punktową luką. Tym samym każde podejście pod punkt kierunkowy PP – należy wykorzystać do zajęcia pozycji krótkich. Bliskość wsparcia może dać krótkoterminowy oddech i paliwo do odbicia.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

Brak istotnych danych makroekonomicznych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here