Naga Markets


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 06.07.2018

Na piątkowej sesji indeks wzrósł o 0,26% na zwiększonym wolumenie (podobnie jak i w czwartek), było to udane zwieńczenie tygodnia w którym DAX zyskał 1,55%. Po pozytywnym zaskoczeniu zamówieniami w przemyśle, w piątek podano, że produkcja  niemieckiej gospodarki wzrosła w maju 2,6% wobec oczekiwań na poziomie 0,3%; dane za maj zostały jeszcze zrewidowane w dół do -1,3%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka RWE, która zyskała 2,84% tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 2,51%. Najsłabiej wypadł Daimler spadając 0,79% a spółka Continental była pod kreską 0,57%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 438 do 285.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Nowy tydzień DAX zaczyna z wysokiego “C”, luka otwarcia to blisko 60 punktów, index znalazł się nie tylko powyżej cen z piątku ale także najwyżej w obecnym ruchu wzrostowym rozpoczętym w ubiegłym tygodniu. Dodatkowo cena, dość znacznie przebiła lipcowy poziom piwot przy 12 515 punktów, choć z drugiej strony znaczne odchylenie już w poniedziałek rano może być zachętą do złapania byków w pułapkę. Tym bardziej, że nieopodal 12 550 znajduje się już pierwszy lokalny opór – R1.

R2- 12610, R1- 12550, DP – 12 480, S1- 12 420, S2- 12 350

DAX Longterm

Spoglądając na wyższy interwał czasowy widać, że formacja harmoniczna o której wspominałem przy 12 100 punktów realizuje się. Co więcej cena osiągnęła na piątkowej sesji pierwszy poziom docelowy, czyli punkt “B” całej formacji zlokalizowany przy 12 500 punktów. Na wyciągnięcie ręki jest już średnia DMA 200 (kolorem zielonym), która wiele powie o sile popytu w tym miejscu. Silna strefa wsparcia przy 12320-12 300 punktów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCDRL – przychody w górę o 3% w I półroczu
Następny artykułEQT nabywa od Saxo Banku platformę do płatności transgranicznych
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here