Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 08.05.2019

Niemiecki indeks zyskiwał podczas wczorajszej sesji 0,72% po dwóch dniach solidnej przeceny. Co ciekawe we wtorek i środę pojawił się zwiększony wolumen co oznacza że indeks znajduje się przy bardzo istotnych poziomach z punktu widzenia średnioterminowego, to także rejon miesięcznego piwota. Produkcja przemysłowa w Niemczech była wyższa m/m niż oczekiwał rynek 0,5% vs -0,4% a ponadto odczyt za poprzedni miesiąc został nieco zrewidowany w dół.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 6,65% a tymczasem spółka Siemens wzrosła o 4,57%. Najsłabiej wypadła Deutsche Lufthansa spadając 4,44% natomiast Infineon Technologies stracił 1,67%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 360 do 337.

DAX Intraday

Niemiecki rynek odbił wczoraj tworząc na wykresie korekcyjny zygzak a-b-c gdzie odcinki ab=cd, taka geometria po silnym wtorkowym spadku potwierdza że niższe poziomy to kwestia czasu. Z drugiej strony DAX nadal jest handlowany wokół piwota miesięcznego 12 125 pkt i dopóki cena nie zamknie się poniżej to byki nie są bez szans w tej potyczce. Dziś po godzinie 9:00 kontrolę próbują przejąć jednak niedzwiedzie i jak na razie udaje się to wybicie z korekcyjnego kanału wzrostowego, ponadto pod ostrzałem majowy piwot.

dax m30

Punkt kierunkowy na dziś to 12 165 pkt, dopiero powrót powyżej to szansa na wzrost w kierunku najpierw 12 222 a następnie do lokalnego oporu R1 12 260 pkt. W przeciwnym razie na parkiecie kontrolę sprawować będą sprzedający. Lokalne wsparcie S1 12 100 pkt obecnie testowane, to ostatni punkt obrony byków lecz jak dotąd ta obrona wypada blado. Spodziewam się spadku o wielkość kanału do wsparcia S2 czyli okrągłych 12 tyś pkt a nawet nieco niżej a następnie powrotu do 12 120 pkt i dalsza decyzja dot. ruchu będzie należała do wodza – SP500.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolski startup tworzy system do głosowania za pomocą technologii blockchain
Następny artykułSynektik stawia na robotykę medyczną i wprowadza na polski rynek robota APOTECA chemo
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here