Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 08.04.2019

Poniedziałek to czas niższej aktywności i jak się okazało niższych cen, bowiem DAX spadł o 0,39%; to niewiele w skali ostatniego tygodnia jednak warto zaznaczyć przerwanie wzrostowego ciągu. Tymczasem w USA rozpoczyna się sezon wyników kwartalnych spółek, który może być trudny ze względu na efekt bazy oraz silnego dolara. Natomiast dziś w Europie rozpocznie się szczyt UE-Chiny dlatego może pojawić się impuls na rynkach finansowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX ajlepszy wynik zanotowała spółka Henkel, która zyskała 2,49% a tymczasem spółka Deutsche Post wzrosła o 0,90%. Najsłabiej wypadł ThyssenKrupp spadając 1,94% natomiast Deutsche Bank stracił 1,91%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 419 do 285.

DAX Intraday

Rynek bronił wczoraj największej wzrostowej  korekty w trendzie wzrostowym do końca sesji, z każdym kolejnym testem popyt słabł. Próba dojścia do punktu kierunkowego jeszcze przed otwarciem USA zakończyła się fiaskiem, także w kolejnych godzinach ta sztuka się nie udała, mimo że SP500 zwyżkował nawet do 2900 punktów. Tymczasem w sesji overnight poziom 11 970 upadł i DAX przetestował dołek 4. kwietnia. Obecnie obserwujemy odbicie wraz z dojściem do górnego ograniczenia formującego się kanału spadkowego.

dax m30

Punkt kierunkowy na dziś to 11 988 pkt, będzie on stanowił pierwszą zaporę podażową a także target dla pozycji długich dla kupujących z poziomu wsparcia S1 11 950 pkt. Wyżej lokalny opór R1 12 015 czyli wczorajsze maksima. Dodatkowo pokrywa się on z tygodniowym POC na wykresie profilu wolumenowego, zaś DP odpowiada wczorajszemu POC. Warto też zwrócić uwagę na wysoki słupek na poniedziałkowej sesji przy malejącym obrocie w czwartek i piątek.

dax volumen

 

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here