Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 08.02.2018

Chcąc wskazać najsilniejsze spółki niemieckiej giełdy podczas czwartkowej sesji należałoby zacząć od RWE, tracącej -0,29%. Żaden z komponentów DAX w trakcie wczorajszego handlu nie zamykał dnia po zielonej stronie rynku, wśród najmocniej tracących znalazły się natomiast Infineon (-5,38%), Lufthansa (-5,23%), VW (-3,84%) oraz Deutsche Post (-3,68%).

Infineon w skali roku zyskuje ponad 26%, okresu ostatniego miesiąca nie może zaliczyć jednak do najbardziej udanych. Po re-teście maksimów nad 25,00 i rozrysowaniu formacji podwójnego szczytu, cena wybija bazę formacji zlokalizowaną na 22,00. Mierzony zakres formacji pokrywa się z minimami sierpniowymi na wysokości 18,57:

Źródło: Tradingview.com

Naga Markets to licencjonowana przez CySEC firma inwestycyjna, oferująca dostęp do SwipeStox, aplikacji społecznościowej dla traderów, gdzie mogą wymieniać się swoimi pomysłami tradingowymi w zakresie walut, indeksów giełdowych i kontraktów CFD poprzez proste kopiowanie transakcji profesjonalnych inwestorów.

Już teraz zapoznaj się z ofertą SwipeStox

Skumulowane spadki poszczególnych spółek przełożyły się na 2,62% straty głównego indeksu (330,14 pkt.). Cena rozrysowywała nowe minima miesięczne, testując poziomy najniższe od początku września. Sytuacja na DAX30 przypomina tę z wykresu Infineon – tutaj jednak zasięg formacji podwójnego szczytu został zrealizowany (i to z nawiązką). W tym momencie krótkoterminowe wsparcie utworzyło się na minimach lutowych w okolicach poziomu 12100 pkt.

Źródło: Tradingview.com

Przebicie strefy otwarłoby drogę do minimów sierpniowych i do zejścia poniżej psychologicznej bariery okrągłych 12 tysięcy punktów. Na wykresie intraday piątkowy handel rozpoczyna się od udanego testu obecnego poziomu wsparcia oraz reakcji popytowej rynku. Na uwagę zasługuje w tym momencie 12337 pkt., który jest najbliższym poziomem oporu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here