Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 08.01.2019

DAX zyskał na poprzedniej sesji 0,52%, to ważny ruch dla byków potwierdzający kontynuację trendu wzrostowego. Tymczasem produkcja przemysłowa w Niemczech spada, odczyt m/m wyniósł -1,9% wobec prognozowanego wzrostu o 0,3%; nastąpiła także rewizja danych za poprzedni miesiąc w dół do -0,8%. Rynek jednak się tym nie przejął i jest najwyżej od 13 grudnia ub. roku.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka BAYER, która zyskała 2,58% a tymczasem spółka Adidas wzrosła o 2,42%. Najsłabiej wypadł Fresenius spadając 2,44% natomiast Deutsche Telekom stracił 1,33%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na giełdzie we Frankfurcie wynikiem 493 do 215.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Najważniejszą informacją płynącą z wczorajszego wykresu jest sforsowanie miesięcznego piwota, czym rynek potwierdza chęć jeszcze zdobycia wyższych poziomów. Formacja harmoniczna przemawiająca za spadkami, przy której zdecydowałem się zamknąć pozycje długie, ujawniła tylko małą reakcję podażową przekraczającą nieznacznie 50 punktów. Następnie rynek przetestował od góry wspomniany już poziom miesięczny (10 800).

Dziś DAX otwiera się luką do góry przy R1, która chwilę później zostaje domknięta, tak więc akcent podażowy i tym razem jest ograniczony. Poziom R1 podobnie jak i wczoraj będzie miał mniejsze znaczenie, przy trendach kierunkowych stref oporu należy szukać wyżej (np R2/S2, 2x odchylenie standardowe). Tym razem zwróciłbym uwagę na pierwszy tygodniowy opór oraz zewnętrzne mierzenie 161,8% czyli 11 945/965 pkt oraz wyżej okrągłe 11 tyś… Należy jednak pamiętać że linia najmniejszego oporu jest do góry co w połączeniu z wąsko rozstawionymi liniami piwot może powodować mocne wystrzały popytu. Wsparciem pozostaje strefa 10 825-10 800 pkt.

dax m30Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here