Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 05.10.2018

Piątkowa sesja przebiegała w słabych nastrojach, niemiecki DAX tracił niemal przez całą sesję, ostatecznie wynik to -1,08% na zwiększonym wolumenie obrotu. Na tym dość zauważalnym spadku przybyło tylko nieznacznie ponad 1,5 tysięcy nowych kontraktów, co zmniejsza negatywną wymowę świecy. W całym tygodniu indeks stracił 1,22% i od szczytu na poziomie 12 447 punktów oddalił się na 3,47%. Z kolei od minimów 11. września dzieli nas już tylko niespełna półtora procent.

Wśród komponentów indeku DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Henkel, która zyskała 1,11% a tymczasem spółka Linde wzrosła o 0,76%. Najsłabiej wypadł RWE AG spadając aż 8,72% a HeidelbergCement stracił 4,15% atakując roczne minima. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na giełdzie wynikiem 535 do 167.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Notowania od dwóch dni poruszają się w kanale zniżkującym, na dzisiejszym otwarciu kurs zareagował przy jego górnym ograniczeniu. Na wyciągnięcie ręki jest już okrągły poziom 12 tysięcy punktów, ponadto DAX przełamał w piątek miesięczny piwot. Najważniejszym wydarzeniem były jednak dane z amerykańskiego rynku pracy, na które indeksy zareagowały przeceną, w USA byłą to kontynuacja po słabej czwartkowej sesji.

guten morgen dax

Najbliższe wsparcie S1 tuż nad 12 k punktów, spodziewam się, że rynek dotrze tam w ciągu pierwszych godzin sesji po czym nadejdzie odbicie w rejon górnego ograniczenia a nawet punktu kierunkowego – 12 120. Silną strefą oporu będzie w tym tygodniu 12 165/180, którą będę chciał wykorzystać do zajęcia krótkiej pozycji..

Zobacz także: Strategia PSV

Dziś rano negatywnie zaskoczyła publikacja produkcji przemysłowej w Niemczech. Należy także pamiętać o dniu wolnym w USA i Kanadzie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – Chiny między młotem a kowadłem
Następny artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 8 – 12 października 2018
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here