Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 07.08.2018

Wtorkowa sesja we Frankfurcie przebiegała wzrostowo, rynek kończył dzień nad reską 0,40%. Kolejne słabsze dane o produkcji przemysłowej m/m, odczyt wyniósł -0,9%, ponadto wystąpiła rewizja danych w dół za poprzedni miesiąc. Federalny Urząd Statystyczny podał też, że nadwyżka w handlu wyniosła 19,3 mld euro wobec 20,4 mld euro miesiąc wcześniej.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Post, która zyskała 3,79% a tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 1,56%. Najsłabiej wypadł Commerzbank spadając 1,54% natomiast Beiersdorf był pod kreską 0,74%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na Giełdzie wynikiem 374 do 321.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Notowania DAXa stratują nieco niżej ale wciąż ponad wczorajszym minimum z luką wzrostową, która prawdopodobnie zostanie domknięta. Kurs jest jakby uwięziony pomiędzy ważnymi punktami: od dołu to czytelne zgrupowanie piwot miesięczny+S1 natomiast u góry strefa piwot dzienny+tygodniowy, wybicie powinno pokazać dalszy kierunek.

Spoglądając na interwał dzienny, pojawiające się górne knoty podczas ostatnich dwóch dni sugerują spadek w rejon 12 500 punktów. Także sytuacja na wolumenie sprzyja niedźwiedziom, przynajmniej dopóki kurs pozostaje poniżej otwarcia.

Dziś brak istotnych danych makroekonomicznych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułInter Cars [CAR] – popyt nie odpuszcza – analiza na zamówienie
Następny artykułKomentarz walutowy – spada nadwyżka handlowa Chin
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here