Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 07.08.2017

Guten Morgen DAX

Poniedziałkowe otwarcie DAX wypadło powyżej piątkowego, wysokiego zamknięcia, czym kupujący sprowadzili na siebie kłopoty. Bowiem, kilka minut po 9 cena spadła, wcześniej wybijając Stop Lossy niedoświadczonym inwestorom, tuż nad piątkowym szczytem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spadki mogły być spowodowane m.in. słabszymi danymi z niemieckiego przemysłu. Produkcja niespodziewanie spadła o 1,1% m/m, analitycy spodziewali się jednak wzrostu (0,2%). To kolejny sygnał, że mocne euro staje się problemem dla niemieckich przedsiębiorstw i być może czeka nas jakaś interwencja słowna.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Do końca sesji rynek nie potrafił się podnieść, konsolidując się w obrębie wąskiego kanału cenowego w bezpośredniej bliskości punktu kierunkowego PIVOT – 12 240.

Pod presją pozostają notowania spółek Fresenius, Deutsche Banku i Deutsche Boerse. Dobrze radziły sobie notowania Deutsche Telekom i spółki ThyssenKrupp, jednego z największych producentów stali na świecie, zatrudniającej ponad 150 tysięcy ludzi.

AKTUALIZACJA D1: Rynek po raz kolejny napotkał opór przy Monthly Pivot (MP), w kolejnych dniach może dojść do próby jego sforsowania. Ciekawy punkt wsparcia znajduje się w połowie białej, piątkowej świecy dziennej.

DAX Intraday

Notowania instrumentu po otwarciu znajdują się poniżej punktu DPV – daily pivot, co sugeruje zejście do wsparcia na poziomie 12 195. Kilkanaście minut po 9 rynek zmierza w kierunku 12 260.

Najważniejsze dane dla indeksu DAXConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here