Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 05.08.2016

Piątkowa sesja na indeksie DAX 30 została zdominowana przez popyt. Strona podażowa nie miała za dużo do mówienia. Indeks zyskał ponad 100 punktów, co przełożyło się na wzrost kapitalizacji o ponad 1.30%
DAX30AMbanner

Na interwale dziennym tak duża świeca wzrostowa wskazuje na kontynuację ruchu wzrostowego.

dax30-d1-admiral-markets-asDAX Intraday

Spójrzmy jak sytuacja wygląda intraday na wykresie M15. Notowania indeksu DAX 30 otworzyły się z minimalną luką wzrostową, gdzie strona podażowa w kilka minut ją zniwelowała i zamknęła się poniżej poziomu R1. Tym samym bazowym scenariuszem pozostanie domknięcie luki wzrostowej, dzisiejszego dnia możemy spodziewać się większej korekty.

dax30-m15-admiral-markets-as

DAX  Long-Term

Indeks DAX 30 na interwale tygodniowym w dalszym ciągu porusza się w kanale spadkowym. Jako jeden z nielicznych indeksów nie zdołał odrobić strat związanych z wynikiem referendum w Wielkiej Brytanii. Jednak kontynuacja dalszego luzowania polityki monetarnej zachęca kupujących do wypchnięcia indeksu na jeszcze wyższe poziomy. Jednak z drugiej strony niemieckiemu indeksowi ciąży europejski sektor bankowy, który jest w opłakanym stanie. Pomimo przejścia ostatnich stres testów wykonanych przez EBA nikt nie uwierzył w znakomitą kondycję tych instytucji.

dax30-w1-admiral-markets-as

Najważniejsze dane dla DAX

  • Brak

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here