Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 05.07.2019

Niemiecki DAX spadał w piątek o 0,49% czym przerwał sekwencje siedmiu wzrostowych sesji z rzędu. Natomiast w ciągu ostatnich 5 dni giełda we Frankfurcie zyskała 1,3%. W piątek opublikowane dane o zamówieniach z fabryk zaskoczyły na minus, odczyt -2,2% nie pokrywał się z prognozą 0,1%. Rynki żyły jednak na ostatniej sesji danymi z amerykańskiego rynku pracy, zmiana zatrudnienia wyraźnie wzrosła po ostatnim słabym odczycie do 224 tyś przy prognozie 162 tyś. Po danych rynek spadał by zamknąć się w okolicy 12 580 pkt.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Bank, która zyskała 2,47% a tymczasem spółka Linde wzrosła o 0,73%. Najsłabiej wypadł Siemens spadając 2,94% natomiast HeidelbergCement  stracił 2,47%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 410 do 251.

DAX Intraday

Rynek utrzymywał się powyżej 12 600 pkt i zarazem powyżej zewnętrznego mierzenia 161,8% fali spadkowej z drugiej połowy czerwca. W drugiej fazie handel się rozruszał i DAX spadł niemal 100 punktów po czym powrócił do równowagi. Dziś w sesji overnight spadki były kontynuowane do lokalnego wsparcia S1 12 515pkt przy którym kupującym udało się wyprowadzić silną kontrę. Jestem zdania jednak że może być problem z rozwinięciem dalszego ruchu na północ.

dax m30

Rejon poniedziałkowego otwarcia to zgrupowanie piwota tygodniowego oraz dziennego dodatkowo równość korekt 1:1 (12570-80). Dopiero pokonanie tego oporu otworzy drogę do dalszych wzrostów w kierunku R1 12 640 pkt. Spoglądając w dół ważnymi poziomami będzie najpierw S2 12 460 oraz szczyt z 20 czerwca – 12 440 pkt. Gdyby rynek skierował się jednak na południe możemy zobaczyć próbę załatania wzrostowej luki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 rozpoczyna tydzień od korekty. Alior liderem, akcje Lotosu w dół
Następny artykułHashrate sieci bitcoina na rekordowym poziomie
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here