Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 07.06.2017

Wczoraj mieliśmy dosyć spokojny dzień na rynkach. Były szef FBI James Comey potwierdził w pisemnym oświadczeniu, że prezydent Donald Trump prosił o zablokowanie śledztwa ws. kontaktów byłego doradcy ds. bezpieczeństwa Michaela Flynna z Rosjanami. Nie wywołało to jednak nerwowych reakcji. Dzisiaj były szef FBI zeznaje przed komisją Senatu USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiaj za to może być dużo więcej emocji, nie tylko za sprawą zeznań Comeya. Przede wszystkich dzisiaj odbywają się wybory na Wyspach, które miały wzmocnić obecną premier w negocjacjach dotyczących wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jednak Partia Konserwatywna pani premier Theresy May traci przewagę w sondażach ze względu na ostatnie zamachy w Londynie. Zatem może być dzisiaj sporo niepewności z tego powodu.

Kolejnym wydarzeniem jest posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Wczoraj na rynek dotarła informacja, że EBC obniży prognozy inflacji dla strefy euro do ok. 1,5 proc. rocznie w latach 2017-2019. Jest to dosyć gołębi sygnał, który może wesprzeć niemiecki DAX i osłabić euro. Nieco ostudzić oczekiwania może zmiana forward guidance, czyli polityki pieniężnej w długim terminie. Może dojść do zapowiedzi normalizacji parametrów polityki właśnie w długim terminie.

Zarezerwuj KsiążkęWczoraj rano indeks Nikkei zamknął sesje na niewielkim plusie wynoszącym 0,02%. Indeks DAX zniżkował 0,14%, a S&P 500 poszedł w górę o 0,16%. Niemiecki indeks zawrócił z historycznych maksimów wynoszących obecnie około 12878 pkt. i zmierzał w stronę wsparcia w pobliżu 12600 pkt., które powstrzymało podaż i ponownie możemy powrócić w okolice 12800 pkt. Przełamanie jednak tego obszaru otworzy drogę w stronę kolejnego poziomu wsparcia w pobliżu 12400 pkt. Uwaga, dzisiaj możemy mieć dosyć sporą zmienność i nieoczekiwane ruchy ze względu na wypełniony kalendarz makro.

DAX Intraday

Po otwarciu rynku terminowego rynek dosyć wyraźnie przełamał poziom pivot point w okolicach 12690 pkt. i zmierza w stronę wsparcia S1 w pobliżu 12640 pkt. Z kolei wyjście ponad pivot point oraz okrągły poziom 12700 pkt. może otworzyć drogę do oporu R1 12740 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

Cały dzień – Wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii
13:45 – Decyzja ws. stóp procentowych w strefie euro
14:30 – Projekcje makroekonomiczne oraz konferencja prasowa po posiedzeniu ECB

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here