Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 07.05.2019

Kolejny dzień silnych spadków za nami, indeks stracił 1,58%. Taka dwudniowa słabość pojawiła się ostatnio w lutym (08-07. luty) czyli dokładnie trzy miesiące temu, porównywalna korekta wystąpiła także w marcu i w kwietniu. We wszystkich tych przypadkach indeks kontynuował ruch w górę po osiągnięciu niedługo dna, czy tak będzie tym razem, to może okazać się już dzisiaj. Dane nt. zamówień z fabryk okazały się lepsze od poprzednich, jednak gorsze od prognoz (0,6% vs. 1,6%), mimo wszystko jednak dodatni odczyt po słabych 3 miesiącach może pomagać.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Vonovia, która zyskała 5,23% a tymczasem spółka Wirecard wzrosła o 4,01%. Najsłabiej wypadł Henkel spadając 5,01% , natomiast Covestro stracił 4,19%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 458 do 233.

DAX Intraday

Trzystu punktowy spadek nie występuje na rynku zbyt często, niemniej jednak takie sytuacje się zdarzają o czym napisałem w pierwszym akapicie. Łatwiej jest jednak spadać niż tak dynamicznie rosnąć, często słychać powiedzenie “byk wchodzi po schodach a niedźwiedź wyskakuje oknem” i taką sytuację można zaobserwować na wykresie niemieckiego DAXa. Indeks koryguje do poziomów z 12 kwietnia czyli ostatniego potwierdzonego szczytu, a zarazem skutecznie oddala się od średniej 200 godzinowej.

dax m30

Poziom 12 120 to majowy piwot i jeśli dziś zamknięcie wypadłoby poniżej to z dużym prawdopodobieństwem będziemy obserwować korektę wyższego rzędu i na dotychczasowym spadku się nie skończy jednak. Dziś kupujący próbują przebić się powyżej co jak na razie im się udaje, pod ostrzałem także punkt kierunkowy 12 147. Struktura odbicia po spadku wygląda jednak flagowo, co jest zaproszeniem do kontynuacji spadku nawet do lokalnego S1 11 970 pkt ( a przynajmniej do wczorajszego “low”). Jeśli popyt będzie na tyle silny to po re-teście piwota spodziewam się ruchu w kierunku 12 210 oraz 12 250 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOneCoin pozwany przez byłą inwestorkę. Firmie grozi pozew zbiorowy.
Następny artykułING Bank notuje 325,4 mln zł zysku netto w I kw. 2019 r.
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here