Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 07.05.2018

Niemiecki indeks DAX ma za sobą dwie udane sesje, tylko wczoraj dołożył kolejny 1% i dotarł do oczekiwanej strefy 12900-13000 punktów, sprzyja osłabienie kursu EURUSD który na chwilę zszedł poniżej 1.900 oraz wzrosty na Wall Street (dziś prezydent Trump ma ogłosić swoją decyzję o porozumieniu nuklearnym z Iranem). Nieco rozczarowujący były niestety dane o zamówieniach z fabryk w Niemczech (-0,9% vs 0,5% prognoza).

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Infineon Technologies, która zyskała 3,48% a Linde wzrosła o 3,38%. Najsłabiej wypadła spółka HeidelbergCement spadek zaledwie 0,38%, jedyna na minusie. Dziś swoje wyniki opublikuje Continental: prognoza 4,21 euro zysku na akcję oraz Deutsche Post prognoza 0,54 euro zysku.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

DAX zaliczył spory wzrost docierając wczoraj do oporu R2 przy 12 950 a stąd już niedaleka droga do okrągłych 13 tyś punktów, tym samym niemiecki indeks znalazł się najwyżej od trzech miesięcy (5. lutego).

Dziś notowania startują powyżej punktu kierunkowego (12905) co powinno wspierać poczynania byków w pierwszych godzinach handlu. Nieco niżej przebiega miesięczny pivot, który powinien pełnić rolę wsparcia na zasadzie zmiany biegunów. W przypadku realizacji zysków, korekta może dotrzeć do S1 – 12 840, lokalny opór przy wspomnianych 13 tyś punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here