Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 04.04.2019

DAX zyskał w piątek 0,18% i podtrzymał pozytywną tendencję dziewięciu sesji wzrostowych pod rząd utrzymując się powyżej 12 tys punktów. Cały ubiegły tydzień zakończył się rewelacyjnym wynikiem +4,20%, wszystko to dzieje się powyżej średniej 200 okresowej. Piątkowe dane o produkcji przemysłowej były nieco lepsze od oczekiwań 0,7% vs 0,6%; lecz były tylko uwerturą przed amerykańskimi NFP. Te po fatalnym odczycie miesiąc temu, w tym biją prognozę 196 tyś vs. 172 tyś.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka HeidelbergCement, która zyskała 1,70% a tymczasem spółka Infineon Technologies wzrosła o 1,65%. Najsłabiej wypadł Deutsche Bank spadając 1,19%, natomiast SAP stracił 1,10%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 400 do 282.

DAX Intraday

W piątek fiaskiem zakończył się atak na nowy szczyt, kupującym nie udało się ani na chwilę wypchnąć cen powyżej 12 050 pkt, na wykresie dziennym powstała formacja “inside bar”. Również w piątek została przełamana szybka linia trendu wzrostowego a dziś w sesji overnight doszło to złamania piątkowego dołka a to świadczy że rynek na dobre wyhamował i najłatwiejsza część wzrostu się zakończyła.

dax m30

Najbliższe wsparcie w postaci największej korekty zdało egzamin, przy pierwszym zetknięciu DAX wykonał silny ruch do środka zakresu wahań z ostatnich kilku dni. Utrzymanie ponad 11 994 będzie dobrym prognostykiem na kolejne godziny z celem do punktu kierunkowego 12 020 i wyżej. Uwaga na wąsko rozstawione linie horyzontalne, co może zapowiadać silny ruch kierunkowy. Lokalny opór dziś to 12 050 pkt zaś tygodniowy piwot będzie zlokalizowany w najbliższych dniach przy 11 890 pkt.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here