Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 07.01.2019

Niemiecki DAX zniżkował wczoraj zaledwie o 0,18% co było związane głównie z wysoką bazą. Zza oceanu płyną informacje iż istnieje duża szansa na porozumienie pomiędzy USA a CHinami, w Pekinie trwają negocjacje, a Sp500 kontynuuje trend wzrostowy. Wracając do Europy, niemiecki urząd statystyczny Destatis opublikował słabe dane o zamówieniach fabrycznych oraz bardzo dobry odczyt sprzedaży detalicznej, która m/m wzrosła o 1,4% przy prognozie 0,4%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Infineon Technologies, która zyskała 3,62% a tymczasem spółka Wirecard wzrosła o 2,40%. Najsłabiej wypadł BAYER spadając 1,59% a Siemens stracił 1,31%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na giełdzie wynikiem 480 do 231.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

DAX wykonał korektę podczas poniedziałkowej sesji do punktu kierunkowego, który na długi czas zatrzymał realizację zysków. Zdecydowałem się na zakup indeksu w tym rejonie z możliwością rozbudowania pozycji przy piwocie tygodniowym, cena ostatecznie tam nie doszła. Po kilku godzinach marazmu cena ruszyła w górę i dziś tern wzrost jest kontynuowany na otwarciu.

Po raz drugi DAX mierzy się z piwotem miesięcznym (10 800), jego pokonanie pozwoli przynajmniej na ruch do okolic 10 950. Spodziewam się, że może do tego dojść przy dobrej postawie Amerykanów. Lokalny opór R1 już w zasięgu wzroku, jednak to punkt dobry tylko na krótkterminową spekulację na podwójny szczyt. Dodatkowo miłośnicy formacji harmonicznych zapewne zauważają układ Gartley’a, tutaj celowałbym z krótkimi pozycjami do punktu kierunkowego (DP) 10 750 pkt. Jeśli chodzi o wsparcie to połączona strefa S1 i W piwot (10660/650) wygląda ciekawie.

dax m15Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here